Mjecečnica koja traju 2 mjeseca!! pomoć, molim vas!!!

tech-vjeverica

ovako, 27. 4. 2007 bila sam na operaciji slijepog crijeva. Dok su me operirali, primijetili su da su mi jajnici pre tvrdi i napravili driling, bušili su ih. Nikad nisam imala redovitu menstruaciju. No, nakon operacije pojavile su se ciste na oba jajnika, a 2 tjedna nakon operacije, pukla mi je cista za vrijeme spolnog odnosa.
Do jedanaestog mjeseca menstruacija mi je došla 3 puta. A 1. 11. 2007 dobila sam ju, te od onda, trajala mi je 2 mjeseca. Nije bila obična, katkad je to ličilo samo kao iscjedak, a katkad je bilo obilno krvarenje, no bilo je konstantno. Bila sam kod ginekologa UZV je u redu, jajnici su policistični. Dao mi je tablete Dabroston, nakon 3 dana otkako sam počela piti, menstruacija je prestala. Jučer sam završila piti tablete, danas sam opet dobila mengu. Je li to normalno??? osjećam se jako iscrpljeno, nalaz krvi je u redu. Ali ja više ne mogu izdržati, imam samo 19 godina.. Molim Vas pomozite mi. Unaprijed hvala!!!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
"menstruacije" koje traju dva mjeseca nisu menstruacije, nego krvarenja koja je potrebno temeljito dijagnostički istražiti i potom odrinirati odgovarajuću terapiju. Dijagnostika bi se odnosila na UZV VS pregled, hormonske analize te ev. i određivanje čimbenika koagulacije. O nalazima bi ovisio daljnji slijed postupka.