mjehur

Zara_30

Postovani dr-e molim misljenje,
moja upala mjehura traje vec mjesec dana(jako cesto imam upale mjehura, cistitise, 3-4 puta god)
ovaj put sam popila noflex, nikakvog poboljsanja nije bilo, zatim sam dobila ninur, koji mi je olaksao
toliko da imam normalan mlaz uslijed uriniranja, dakle rijesila sam se "kapanja", ali svejedno
jos uvijek imam pojacanu potrebu za mokrenjem(svakih pola sata cca), i pritisak ...
Radila sam urinokulturu, nalaz je u redu.Papa test, uzv, prije 3mj u redu. Nista me ne pece, jedino sam primijetila zadnja 3, 4 dana
iscjedak koji je identican onome za vrijeme ovulacije, vodenast, rastezljiv, proziran, bez mirisa , sto
bi bogao znaciti taj iscjedak?
1. Pretpostavljam da bi trebala uraditi bris uretre? Da li bi bilo mjesta sumnji na klamidiju, ureaplasmu,
micoplasmu? (makar mi ne pada na pamet trenutak gdje sam to mogla pokupiti , cisto da napomenem)....
2.Posto se grozim brisa uretre, citala sam da se ista pretraga moze moze napraviti iz urina?(koliko je vjerodostojna)?

PUNO hvala na odgovoru, misljenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako napravite briseve uretre te ponovite urinokulturu.
Možda nije proteklo dovoljno vremena od prestanka terapije.

bbb1

Poštovani,
Vec duze vrijeme imam sljedece probleme,dogada mi se da imam dolje iritaciju i bolove u jajnicima i mjehuru. Nosila sam urin na analizu i pise da je sterilan. Isla sam na ginekoloski pregled i ginekologinja mi je rekla da imam blagu upalu rodnice i dala mi je vaginalete Gyno-Daktarin i rekla da stavim te tri vaginalete i Difculan jednu kapsulu. Terapiju sam popila prije 4 dana i dalje mi se isto dogada. Mislim da to nema veze sa upalom jer nisam ni osjetila da imam upalu nego samo tu iritaciju koja bude ne podnosljiva. Primjetila sam kada mokrim da mi koda nesto smeta i nakon mokrenja koda nisam izmokrila sve do kraja. Imam stalnog partnera i zbog ovih problema ne mogu voditi normalne seksulne odnose.
Prije dvije godine imala sam kamenac u bubrebu. Dva puta sam isla na razbijenja koje je bilo bez uspjeha i nakon toga na operaciju gdje je kamen uklonjen. Poslje toga sam isla na par ultrazvucnih pregleda i slikanja i sve je bilo uredu.
Zanima me koje mi mozete preglede mozete preporuciti i sto bi moglo biti uzrok ovome?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučio bi da napravite ultrazvučni pregled jajnika i maternice, te bakteriološke briseve vrata maternice.