Moguca trudnoca

majica111

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam imala 18.12.2018.godine.
01.01 sam imala odnos sa deckom vise puta u alkoholiziranom stanju koristeci zastitu i ne. Nakon par dana uvidjela sam da je to bio jedan od mojih naplodnijih dana a partner nije najsigurniji sto se tice erekcije. Sudeci po zadnjoj menstruaciji iduca mi je trebala doci 14. Ili 15. 01. Inace pms osjetim bar tjedan dana ranije a ovaj put sam imala simptome samo 2 dana prije ali popracene uz nenormalnu mucninu i osjetljivost na razne mirise. Menstruacija mi je kasnila 2 dana pa sam napravila kucni test na trudnocu koji je bio negativan. Nakon testa imala sam krvarenje 17.01 koje u pocetku i nije bilo krvarenje vec smedjkasti iscjedak, tek iduci dan crvenkasta mokraca koja je trajala mozda 2 dana i nakon toga opet malo smedjeg iscjetka. Menstruacija mi je inace prilicno bolna obilna i traje 7 dana. Ovih dana sam imala izrazite mucnine popracene povracanjem i gubitkom apetita nakon cega sam dobila temperaturu. Molim vas, zanima me vase misljenje da li je moguca trudnoca i da je ovo "krvarenje" ovaj mjesec bilo implantacijsko? Jakome zbunjuje mucnina i povremeni bol u donjem djelu trbuha.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test na trudnoću. Moguće da se radilo o implantacisjkom krvarenju.

ivs123

Postovani, zadnja menstuacija bila je 27.12.2017., ciklus traje 27-30 dana, menstraucija 4-5, 21.01. imala sam nezasticeni odnos metodom prekinutog snosaja, menstruacija je nastupila dva dana nakon, jucer je bio posljedni dan, no danas mi se na ulosku pojavila blago crvena boja, kao boja hrde i imam bolove u donjem dijelu trbuha, radi li se o mogucoj trudnoci ili upali jajnika?

Lp, hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom sigurno se ne radi o trudnoći. Moguće da je u pitanju disfunkcionalno krvarenje koje se nadovezalo na menstruaciju zbog produženog djelovanja hormona. Nije ništa opasno i ne zahtjeva liječenje.

ks321

Poštovani, zadnja menstruacija bila je 26.12.2017., ciklus traje 27-30 dana, menstruacija 5-7, 13.1.imala sam nezasticeni odnos metodom prekinutog nesvrsenog snosaja, menstruacija je nastupila 5 dana nakon znaci 18.01. Stime da sam 17.1. primjetila blago smeđkasti iscjedak i onda je nastupila drugi dan prava menstruacija.
Radi li se o mogucoj trudnoci?

Lp, hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radi se o menstruaciji koja je nastupila nešto ranije. Ne radi se o trudnoći.

majica111

Pozdrav,opet ja. Napravila ponovno test za trudnocu, koristila sam First sign iz dm-a, za koji sam tek kasnije procitala po forumima da je nepouzdan. Doduse,test je pokazao blagu, skoro nevidljivu ruzicastu crticu, tako da sam opet skroz nesigurna. Na prvu sam pomislila da negativan ali me i dalje zbunjuju blagi bolovi u donjem dijelu trbuha i stalna nadutost. Vidjet cemo da li cu dobiti menstruaciju ovaj mjesec, to bi trebao biti pokazatelj. Ipak zanima me vase misljenje,i ako nije trudnoca u pitanju, sto je? Jer se nesto dogadja cudno. Cesto imam vrtoglavice i osjecam kad mi pada tlak. Hvala unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa test bi sigurno bio pozitivan da se kojim slučajem radi o trudnoći. Savjetujem da se javite Vašem liječniku radi vrtoglavica.

majica111

Evo 25.02 i dalje nista. Niti m od menstruacije. Zaista se pocinjem zabrinjavati, nemam nikakve ni simptome pmsa, dok sam totalno zaboravila da mi kasni, i to vec skoro 2 tjedna od one prosle tzv "menstruacije".. Kupila sam trakice za trudnocu iz mullera koje kazu bez crtice-nije trudnoca, jedna crtica-moguca i dvije- sigurna. Meni se naravno pokazala jedna. Opet neizvjesnost..ne znam da li sam naglasila da mi je inace u minut tocna cak i kad sam bolesna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku radi pregleda. Bilo bi dobro učiniti hormonski status.