Moguća trudnoća

Rozamravica

Poštovani,
u svibnju ove godine imala sam abortus u 9.tjednu trudnoce. Zahvat je obavljen korektno prema rijecima lijecnika. Odmah sam zapocela s koristenjem yaz pilula, popila sam jedno pakiranje nakon kojeg je uslijedilo jedva primjetno krvarenje, vise smeckasti iscjedak i par kapljica krvi. To je bilo 20.6. Nisam nastavila sa sljedecim pakiranjem yaza jer bih zeljela ostati u drugom stanju sad, 11.ovog mjeseca sam po cervikalnoj sluzi primijetila da su mi plodni dani. Odnose imam skoro svaki dan, kad najranije mogu napraviti test na trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana. testom se može detektirati trudnoća nakon implantacije što se događa otprilike 7 do 10 dana nakon oplodnje. Najtočniji rezultati su u vrijeme nakon što izostane menstruacija.