Trudnoca

Valentina2031

E ovako moj decko i ja smo imali spolni odnos jucer i prije nego sto je svrsavao zvadio ga je ali je meni manje od pola kapi bilo sa strane blizu bedra i ja sam se obrisala... da li je moguce da budem trudna posto mi je zlo tek saad navecer.? Hvalaa!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Antonija185

Postovani doktore, trudna sam nekih 6 tjedana.bila sam na pregledu kod moje doktorice i rekla mi je da se mofu ponasati skroz normalno, obavljati sve normalno. Dobila sam Duphaston tablete zbog policisticnih jajnika i pijem folacin.uz to sve pijem i athyrazol koje cu zamjeniti drugim tbletama sad u prva tri mjeseca i propranolol dok ne dodjem na red za pregled kod kardiologa.nisam u ovih nekoliko tjedana imala nikakvih iscjedana ni krvarenja.malo bi me drob zabolio kao pred menstruaciju, imala sam pritisak na pocetku dolje ali vise ni toga nema sada samo grudi bole.nisam imala odnos nikako mjesec dana doslovno i evo nakon prvog pokusaja odmah mi je malo krvi bilo koja je poslije bila skroz svijetla i danas je smedjkaste boje malo jos ima. Da li da se brinem? Lp i hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je došlo do kontaktnog krvarenja nakon odnosa. Uzimajte propisanu terapiju i redovno se kontrolirajte i nema razloga za brigu.

mnek0161

Poštovani, djevojka i ja smo 19. 07. imali odnos bez zaštite no u trajanju nekih 5 minuta pri čemu nije bilo ejakulacije i siguran sam da trudnoća nije moguća, ni zbog predejakulata ( budući da se pojavljuje neposredno pred ejakulaciju ) ni zbog zaostale sperme. Menstruaciju je trebala dobiti 05.08., no kasni tjedan dana. Danas joj se pojavio krvavi iscjedak nakon čega nije bilo daljnjeg krvarenja. Je li moguće da se radi o implantacijskom krvarenju ili je to predznak nadolazeće menstruacije? Hvala i lijep pozdrav.

Hana094

Poštovani,postoji li mogućnost ponovne trudnoće (nije koristena zaštita) nakon zahvata prekida trudnoće,prije nastupanja prve mjesečnice nakon abortusa? Dakle,zahvat bio sredinom 6og mjeseca. Sada evo sredina 7og mjeseca i mjesečnice nema.. A navodno bi trebala uslijediti nakon 4 tjedna. Postoji li mogućnost trudnoće?
Također,zadnjih nekoliko dana imam bijeli iscjedak. Ništa puno,samo par puta u danu po kapljica-dvije bude na vešu. Što to znači?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani mneko161, neka uradi test na trudnoću. Jedino na taj način se može doznati o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Hana094, mogućnost trudnoće postoji i prije nastupa prve menstruacije.

Hana094

Možete li odgovoriti što znači bijeli iscjedak ??? 26 dana je prošlo od zahvata.
Mjesečnice su mi inače neredovite.. Bijeli iscjedak mi se u obliku nekoliko prozirnih/bijelih kapljica pojavio zadnjih nekoliko dana.. Dok danas je količina tog bijelog (ne prozirnog) iscjedka povećana. Poput bjelanjca je. Gledala sam objašnjenje 'bijelog pranja' i ne bih rekla da je to u pitanju.
Bijeli iscjedak je inače kao znak da je vrijeme ovulacije,ali smatram da je 26i dan nakon zahvata 'kasno' za ovulaciju.
Možete molim Vas dati svojih nekoliko "teorija" što sve može biti u pitanju? Što sve bijeli iscjedak može značiti? Pojavljuje li se u trudnoći?
Može li bit znak nadolazeće menstruacije??

Hana094

Naime,zanima me čega sve može biti uzrok ta pojava bijelog iscjedka? Na internetu postoji nekoliko 'teorija'. Prvenstveno da je znak ovulacije. Međutim ovulacija bi trebala biti sredinom ciklusa aa od zahvata je prošlo evo 26 dana (navodno bi menstruacija trebala doći 4 tjedna od zahvata). Ali,kod mene i sada postoji kogućnost ovulacije s obzirom da mi ciklusi nisu redovni.
Ako možete da odgovorite na sljedeće : 1. Da li nakon ab menstruacija mora uslijediti nakon 4 tjedna? Može li kasniti?
2. Ako biste molim Vas mogli objasniti nekoliko svojih "teorija" glede pojave bijelog iscjedka?
Na internetu pod objašnjenjem bijelog pranja,ne bih rekla da je to u pitanju.
3. Može li bijeli iscjedak biti znak nadolazeće menstruacije?
Dakle posljednjih nekoliko dana primjećujem taj iscjedak. Bilo bi svega par kapljica dnevno i bile su prozirno/bijele i rastezljive. Danas već ima gušći isjedak. Bijele je boje i rekla bih poput bjelanjka. Ne primjećujem neugodan miris. Ne bih ga opisala kao sirast nego više kao kremast.
4. Da li bijeli iscjedak može biti znak rane trudnoće?

Andkrz

Poštovani! Imam nedoumica i trebam Vašu pomoć. Imam 18 godina i redovite cikluse već dugo, 30-31 dan. Menstruacija mi traje 6-7 dana. Imala sam spolni odnos s dečkom 4. dana menstruacije i ejakulirao je u mene. Mislila sam da je sigurno jer sam izračunala da mi nisu plodni dani, ali nakon što sam pročitala hrpu informacija na internetu, trebam mišljenje stručnjaka; je li moguća trudnoća i kolike su šanse?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija ne mora uslijediti točno 4 tjedna nakon abortusa, ali za očekivati je da će se pojaviti otprilike u to vrijeme i to kod žena koje su imale redovite cikluse. Kod žena koje su prije zahvata imale neredovite cikluse, oni će takvi ostati i nakon zahvata, tako da je nemoguće predvidjeti kada će nastupiti ovulacija i menstruacija. U vrijeme ovulacije sluz je obilna, vodenasta i rastezljiva. Bijeli iscjedak može biti znak upale, najčešće gljivične, ali to je moguće ustanoviti isključivo pregledom.Bijeli iscjedak nije znak rane trudnoće.

nes123

Postovani,
Danas mi je zavrsilo krvarenje za koje nisam sigurna sto je, prva tri dana imala sam tamno smedi iscjedak nakon cega je nastupilo slabije krvarenje blijedo crvene boje sa ponekim tragovima sviejtlo smede takoder u trajanju od 3 dana, da li je moguce se da se radi o ranijim znakovima trudnoce jer je moj partner ejakuirao u mene za vrijeme ovulacije usprkos tome sto koristim kontracepcijske pilule?
I sto to sve moze biti osim trudnoce?

maja0312

Lijep pozdrav. Nakon IVF-a potvrđena mi je trudnoća 6+2 , danas na ultrazvuku. Ali ginekologinja je napisala: dosta slobodne vode i naručila me na ponovni ultrazvuk nakon tjedan dana. Koliko je ta voda opasna jer u dijagnozi je napisala: potencijalni pobačaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nes123, ukoliko redovno uzimate kontracepciju trudnoća nije moguća. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje je česta nuspojava prilikom uzimanja kontracepcijskih tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana maja0312, pretpostavljam da se radi o slobodnoj tekućini u maloj zdjelici. Ona sama po sebi nema utjecaja na trudnoću, ali treba se razjasniti odakle slobodna tekućina. Najčešće se javlja nakon ovulacije (i to je normalan nalaz) ili se može raditi o sadržaju ciste koja je prsnula.

Andkrz

Poštovani! Imam nedoumica i trebam Vašu pomoć. Imam 18 godina i redovite cikluse već dugo, 30-31 dan. Menstruacija mi traje 6-7 dana. Imala sam spolni odnos s dečkom 4. dana menstruacije i ejakulirao je u mene. Mislila sam da je sigurno jer sam izračunala da mi nisu plodni dani, ali nakon što sam pročitala hrpu informacija na internetu, trebam mišljenje stručnjaka; je li moguća trudnoća i kolike su šanse?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i ne postoji šansa za trudnoću.

Andkrz

Jel ste sigurni

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na trajanje Vašeg ciklusa do ovulacije dolazi oko 16., 17. dana. Životni vijek spermija je do 72 sata, tako da ne postoji šansa za trudnoću.