Moguca trudnoca

zaza11

Postovani djevojka i ja smo skupa 2mj i odtad stalno imamo sexualni odnos bez kondoma ali nikad nisam ejakulirao u nju,i prije 5 dana nakon menstruacije pojavio se kod nje umor pa me zanima je li moguca trudnoca? Također ‘piški’ 4 do 5 puta na dan pa me zanima vase misljenje?!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, pet dana nakon menstruacije ne mogu se ispoljavati nikakvi simptomi trudnoće. Za to je potrebno barem tri tjedna.

sparrow

Poštovani, zanima me sledeće: 07. jula imala sam nezaštićen seksualni odnos, ali dečko nije ejakulirao u meni. Dve nedelje nakon toga trebalo je da dobijem menstruaciju, ali mi je kasnila oko 5 dana i uradila sam test za trudnoću i jasno je pokazalo da je negativan. Dva dana nakon toga sam dobila menstuaciju i sve je bili ok. Ali sada mi menstruacija kasni već 10 dana. Do sada su mi skoro uvek bile redovne menst. Da li je moguća trudnoća, da li je potrebno da uradim test?

Unapred zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako nakon prošle menstruacije niste imali odnose, trudnoća nije moguća. Najvjerojatnije se radi o hormonskom disbalansu.