trudnoća i vožnja po makadamu

Tamara35

Poštovani,

tek sam 6 tjedana trudna i već pijem Duphaston (imala blago krvarenje i spontani prije 1 godinu). Morali smo se voziti zaobilaznicom koja je bila sva krivudava i u rupama. Koliko je vožnja po ružnim (makadam, rupe i sl..) cestama rizična za trudnoću?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj fazi to ne može imati nikakav štetan utjecaj na trudnoću.

Intan

Poštovani,
34 nedjelja trudnoće, do kuće imam 2,5 kilometra makadamskog puta, može li to imati štetan uticaj i trebam li izbjegavati vožnju?
Moram napomenuti da u vožnji osjećam zatezanje stomaka.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vožnja po makadamskom putu ne može nikako utjecati na trudnoću. Štetne posljedice po plod može izazvati primjena puno jače sile (pad s visine, saobraćajna nesreća)