Moguca trudnoca

jagodica78

Imam 17 godina i prvu menstruaciju sam dobila sa 9 godina. Od avugusta meseca prosle godine menstrualni ciklus mi se malo poremetio, dobijala sam na 31. dan, pa na 26 dan, pa u decembru nisam imalam u januaru i frebruaru sam imala i u martu opet nisam dobila.Menstruacija mi kasni 8 dana, a nikada nisam imala polni odnos. Pre nedelju dana isla mi je neka rastegljiva sluz. Da li je u pitanju trudnoca? I sta moze biti razlog kasnjenja menstruacije? Inace mnogo sam pod stresom zbog toga...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

estellagisele

Trenutno imam temperaturu 37.9, glavobolju te me steze zeludac tj povraca mi se i ne mogu jesti zapravo hrana mi se gadi treutno. Zanima me jel moguce da su to simptomi trudnoce, ako sam imala spolni odnos s deckom 15. dana ciklusa s kondomom i nije svrsio u mene. Na mjesecnom kalendaru mi pisu da su mi plodni dani tek prije 2,3 dana poceli (danas mi je 20.dan ciklusa) iako znam da su 14 dana poslije prvog dana -2/+3 pa nisam sigurna vise ni u to dali su mi bili plodni dani ili ne, mjesecnica mi obicno dolazi izmedu 30-40 dana, znalo se dogoditi i da je nakon 28 dana dosla iako je cesce nakon 34 i sl. Hvala unaprijed ja odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi ne možete računati plodne dane jer vam ciklus previše oscilira.
Ako ste imali odnos sa zaštitom neće doći do trudnoće.

Ivanamario

Poštovani,naime menstruaciju trebam dobiti u ovaj petak-subotu...imala sam aktivne odnose u vrijeme ovulacije i plodnih dana. Kako sam nestrpljiva danas sam napravila test i on je pozitivan, druga se crtica slabije vidi ali je tu...nemam nikakvih simptoma,iako mislim da je i rano jer sam zadnju menstruaciju imala 1.11. Zanima me dali je to sigurno trudnoca i dali je embrij u maternici ili se moze dogodit da buse odbacen pa da dobijem menstruaciju, tkz kemijska trudnoća? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano ste napravili test. Ponovite isti nakon 1.12.