Moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da se radi o trudnoći. Napravite za svaki slučaj test. Savjetujem i uzv pregled da se isključi postojanje ciste i sl.

mica999

Doktore,sve je proslo kao sto ste rekli,malopre mi je dosla mens.Hvala vam na svemu.Kamo srece da ima vise ovakvih doktora

lydia20

Prije mjesec dana sam bila na pregledu i sve je bilo u redu. A što se tiče menstruacije htjela bih još napomenuti da sam oba puta imala simptome pms-a kao i inače, znači bolne grudi i prestanu boliti dva tri dana nakon što dobijem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim da bi trebalo.

lydia20

Evo prije pola sata sam radila test i pokazao je negativno. Hvala vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mica999

Oprostite doktore na smetnji,tokom noci sam imala bolove u stomaku i jajnicima,ocekujem menstruaciju kao i svakom meseca na 29.dan,primetila sam sve simptome pms-a,a kada sam osetila i bolove nekako sam znala da cu da dobijem.Jer je bio bas 29.dan ciklusa.Ujutro kada sam se probudila popila sam rapidol u gelu i otisla na plazi,nisam se mnogo zadrzala zbog jakog sunca i svega toga,medjutim kada sam se vratila primetila sam krv.Odmah sam se okupala,medjutim proslo je pola dana a meni skoro pa da nista nema na ulosku,kada se obrisem ima bas malo krvi.Da naglasim da sam imala polne odnose sa deckom negde,ne znam sada tacno,sredinom ili krajem maja zadnji put,naravno sa kondomom,i jer sam mlada posebno smo pazili da ne dodje do moguce trudnoce,izvadili smo na vreme i vodili racuna da ne pukne.Sada me zanima ako mozete da mi pomognete,zbog cega je tako malo? Na moru sam,pa sam cula price da nisam smela da se kupam kada sam primetila da sam dobila.Ako mozete da mi to pojasnite.A takodje me zanima da li je moguce da sam ta dva meseca dobijala laznu menstruaciju? Ja mislim da nikako nije moglo doci do trudnoce,ali sa druge strane se bojim.Da naglasim da imam bolest u porodici zbog cega sam primorana da stojim u crnoj gori,a mnogo sam se nervirala.S postovanjem cekam vas odgovor

mica999

I da napomenem,da sam imala nekih problema sa vratom zbog cega sam morala da idem na snimanje na rendgenu,i ultrazvuku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica mislim da se ne radi o menstruaciji niti o trudnoći. Savjetujem UZV pregled.

NaIva2

Postovani,
Zadnj menstruaciju sam imala od 11. do 15. 7, redovne su mi 28-30 dana. Danas, 27.7. sam imala spolni odnos sa deckom, koristili smo zastitu (kondom) i svrsio je u njega, gledali smo dali je kondom pukao ali nije. Kad smo zavrsili on je skinuo kondom i dirao se po spolovilu i onda je kasnije dirao mene po mom spolovilu, kasnije smo oboje skuzili sto je napravio. Zanima me dali postoji mogucnost trudnoce, citala sam na internetu da se moze tako zatrudnit ali on je na vrijeme shvatio i maknio ruku. Koliko sam racunala, prosli su mi plodni dani(znam da to nije toliko vazno) ali me to sad zabrinjava.. Hvala unaprijed na odgovoru.

vm0710

Postovani,
10. i 11.7. imala sam nezasticene odnose, dosta kratko (oko dvije, tri minute) jer smo se predomislili. Naravno, decko nije svrsio. Zadnja menstruacija bila mi je 26.6. i jos ju nisam dobila. Danas sam, ujutro, krvarila kao da je menstruacija. Ali, vec dva sata na ulosku ne nalazim nista. Bojim se da nije impantacijsko krvarenje. Nije ga bilo malo, izgledalo mi je kao menstruacija, ali sad ga uopce nema pa me to brine.
Trebam li napraviti test? Je li moguce mozda da je zivciranjw ovih 2 tjedna mozda poremetilo ciklus? Takoder, pijem tavlete za mrsavljenje, ne znam utjecu li one i na sto. Molim za pomoc!

Sladjanicaa

Postovani doktore, menstruacija mi je pocela 20.7.2015. ali obicno mi ne traje dugo, prosjecan ciklus mi je 30,31 dan rijetko zakasni duze, juce sam imala odnos sa zastitom i decko je provjerio da kondom nije pukao, nije nista curilo, medjutim posle toga sam primijetila krv na vesu i jutros neki vodenast sekret, da li bih trebala popiti pilulu za dan posle? Hvala unapred.

Srpanj

Poštovani,
mogu li se uzimati Folacin tablete folne kiseline (Solgar, 400µg) ako nije učinjen prvi pregled kod ginekologa, a testom i betom iz krvi je potvrđena trudnoća?
Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva prema opisanom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

vm710 prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće. Tablete za mršavljenje su vjerovatno odgovorne za to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sladjanica prema opisanom ne treba pilula za dan poslije. Krvarenje je od odnosa ili još od završetka menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Srpanj, dakako da možete.