Moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mirka 9876:
iako nisu bili plodni dani postoji mogućnost trudnoće. Moguće je da ovulacija dođe ranije nego je uobičajeno, a životni vijek spermija je do 72 sata.

Teaa7000

Poštovani dobila sam danas menstruaciju. Svakako hvala na odgovorima i na ljubaznosti, pozdrav.

puskinova

Poštovani,

prilikom večerašnjeg odnosa meni i partneru je pukao kondom. On nije ejakulirao jer smo primetili na vreme da nešto nije u redu. Pošto znamo da predsemena tečnost može sadržati spermu, ipak nismo mirni. Meni je danas 10. dan ciklusa, inače mi ciklus dolazi na 35-40 dana. Da li imam razloga za brigu i ima li potrebe za pilulom "jutro posle"?

Srdačan pozdrav

Blackxs

Postovani,zadnju menstruaciju sam dobila 16.2. (ciklusi su mi uredni unazad dvije godine 28-30 dana).. Nezasticen odnos sam imala 23.2. (8.dan ciklusa) pri cemu nije doslo do ejakulacije unutar rodnice,vec izvan. Menstruaciju bi trebala dobiti kroz dva dana. Od simptoma PMS-a imam natekle i bolne grudi te bol u donjem dijelu leda,ali ovaj mjesec je izostala bol u donjem dijelu trbuha. S obzirom da metodu prekinutog snosaja prakticiramo iskljucivo u "neplodnim" danima,ali kako metoda brojanja dana takoder nije pouzdana,zanima me postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju zbog tzv. "ljubavnih kapljica" i predejakulata?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za puskinova
prema navedenome vama nisu bili plodni dani, niti je došlo do ejakulacija, tako da je mogućnost trudnoće minimalna. Ipak, uzimanjem pilule za dan poslije bit ćete puno sigurniji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Blackxs,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko Vam menstruacija neće doći na vrijeme svakako napravite test na trudnoću.

Turk123

Pozdrav. Ovako posljednju menstruaciju sam imala 19.2 i trajala.je 5 dana kao.inace. poslije sam.imala odnos sa deckom 1.3 gdje msm da su bilo plodni dani, jer trenutno imam svoj dnevnik koji vodim i pokazuje da je bio plodni dan. Naravno koristili smo zastitu i nije doslo do ejakulacije, ali me znima da li je moguce ostati u drugom stanju posto su bili plodni dani jer mi menstruacija kasni dva dana. Unaprijed hvala

tea1212

Postovani prije par dana sam imala peting s deckom, bez ulaska u rodnicu, menstruacija mi je redovita ciklusi su 28 dana i traje 4 dana. Zadnja menstruacija je bila 27.2-2.3 a taj peting se dogodio 5.3, osjetila sam i primjetila ovulaciju po bijeloj sluzi 13.3. Zanima me dali je moguca trudnoca iako nije bilo ulaska u rodnicu nego samo dodirivanje izvana, trebam dobiti menstruaciju za 9 dana, ali stalno panicarim. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Turk 123:
ukoliko ste koristili zaštitu i nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tea 1212:
trudnoća nije moguća ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu.

tea1212

Poštovani ako sam dobro skužila znaci ako nije bilo ulaska i bez ulaska se ne moje ejakulirat u rodnicu mogu biti mirna?

melika_20

Postovanje,
Ovako koristim microgynon 30 vec 2 godine, menstruaciju sam imala prije 15 dana, a 8. Dan sam pocelak krvariti sa jakim i tamnim smedjim iscjedkom koji polako prelazi u svjetao i koji traje evo vec 6 dana sa blagim i roskastim krvarenjem, imala sam i jake povremene bolove u donjem djelu trbuha kao kad trebam dobiti, sada se samo pojavi bol u lijevom jajniku, a pojavilo mi se i krvarenje iz nosa jedan dan, da napomene da sam bila i prehladjena prije 15-ak dana i bila sam aspirin

jk1212

Molim da odgovoritee, hitno je! Sto znaci smeckasti i krvavi iscjedak? I bolovi u trbuhu, a menstruacija kasni.

Ruza449

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 1.2. A prije toga 2.1., zadnji sexualni odnos s deckom sam imala 15.1., ali sa zastitom te decko nije svrsio u mene nego van. Menstruaciju u 3 mjesecu nisan dobila. Tj kasni mi vec 17 dana. Zadnja dva dana imam i smeckasti iscjedak, te bol u jajnicima,.ali nije stalna nego samo povremenio. Zanima me kolika je vjerojatnost trudnoce, te ako nije trudnoca sta bi moglo biti.

Ivo Balenović, dr. med.

Tea1212, možete biti mirni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,, za jk1212,
uzroci smećkastog i krvavog iscjetka uz kašnjenje menstruacije mogu biti razni. To može biti početak menstruacije. Ukoliko ste imali odnose te je došlo do oplodnje može biti implantacijsko krvarenje. Ukoliko Vam menstruacija kasni, a imate krvavi iscjedak i bolove može se raditi i o izvanmaterničnoj trudnoći... Preporučam da se javite liječniku radi obrade.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ruza449,
ukoliko ste dobili urednu menstruaciju nakon odnosa trudnoća nije moguća. Razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti brojni: stres, niska tjelesna težina, prekomjerno vježbanje, hormonska neravnoteža...

tea1212

Pisala sam vam prije par dana da sam imala peting s deckom bez ulaska u rodnicu u neplodnim danima, nisam bila sigurba jel svršio. Danas 21 dan nakon toga, i na dan ocekivane menstruacije napravila sam test, negativan je. Koliko mogu biti sigurna u tocnost rezultata?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
točnost testova na trudnoću je 99%. Većina će dati točne rezultate u vrijeme kada očekujete menstruaciju.

tea1212

Zanima me jos samo jedna stvar pijem antidepresive i lijekove za smirenje, zanima me mogu li oni utjecati na tocnost rezultata testa?