mogućnost trudnoće

abogoev1

poštovani zadnju menstr.sam dobila 29.9 koja je došla nešto ranije jer sam prestala piti kontr.pilule trinovum sedmicu prija jer sam imala jake mučnine od njih.menstr.je trajala do 2.10.ja sam suprugom jutros tj.5.10 imala slobodan snošaj,postoji li mogučnost trudnoće.unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. Ako je došlo do ejakulacije svakako.

Goodgirl

Pozdrav doktore! Nisam mogla naći noviju temu s ovim pitanjem pa Vam pišem ovdje.
Prije svega, ciklusi su mi redovni i traju oko 28 dana (dan dva ranije ili kasnije) i javljam se sada jer mi kasni menstruacija sada drugi dan i obzirom da imam samo 19 godina naravno da me strah. Posljednja menstruacija mi je bila 28.4. i trajala je, kao i svaka, 7 dana s obilnim krvarenjem, a menstruaciju prije te sam dobila 1.4. i 8.4. imala spolni odnos s dečkom. Nakon posljednje menstruacije sam imala spolni odnos s dečkom 19.5. i to dva zaštićena (kondomom) i jedan nezaštićeni, ali nije došlo do ejakulacije u rodnicu. Znam da su mi to bili neplodni dani, ali me svejedno i dalje pomalo strah mogućnosti trudnoće. Završila sam 4. razred gimnazije i pretpostavljam da mi kasni jer sam se jako stresirala pred zadnje ispite. Molim Vas recite mi Vaše mišljenje o ovoj situaciji, trebam li se briniti ili će menstruacija doći?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija vjerojatno kasni zbog stresa.

Goodgirl

Hvala Vam na odgovoru iako je još uvijek nema, ali doći ce happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Bogdana123

Poštovani,

29.04 sam imala abortus u sedmoj nedelji trudnoće, 11.05 (nakon završenog krvarenja) sam imala nezasticen odnos sa dečkom, a već nekoliko dana imam iste simptome trudnoće kao predhodne. Interesuje me da li postoji mogućnost da sam ponovo ostala trudna, ili je psiha učinila svoje?

P.s..
24.05 sam radila test za trudnoću i bio je negativan

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 13. dan nakon odnosa test je vrlo pouzdan. Menstruacija bi trebala nastupiti ovih dana. Ukoliko ne nastupi u idućih 5 dana ponovite test.

Bogdana123

Hvala Vam mnogo na info.

Worry627

Poštovani doktore, unaprijed Vam puno hvala na odvojenom vremenu i odgovoru. Moja situacija je sljedeca. Dakle imam vrlo neredovite cikluse, menstruacije mi uglavnom kasnije dolaze, moglo bi se reci kada one to pozele. Zadnje dvije su bile redovite (21.03 i 21.04).Iako uvijek kasne isto tako uvijek imam neke brige zašto ne dolazi. Naime posljednja menstruacija mi je završila 27.4 a nakon toga sam 1.5 imala nezasticeni spolni odnos medutim decko nije ejakulirao u mene vec je to obavljeno ma wc-u. Iako se ne pouzdam u neplodne dane kod uneravnotezenog ciklusa ipak smatram da su to bili neplodni dani. Ostali spolni odnosi bili su sa zastitom kondomom, nismo bas pratili ukoliko je bilo nekih ostecenja medutim smatram da nije. Prema izracunima kalendara ocekivana menstruacija trebala je doci 30.5 medutim jos nije, prije tjedana dana imala sam klasicne simptome PMS-a, bol u trbuhu i zelju za slatkim, isto tako sada imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha. Sto se tice ostalih simptoma ili mozda simptoma trudnoce nemam nista pa smatram da nema razloga za brigu. Isto tako zadnje vrijeme mi je malo stresnije zbog zavrsnih ispita na faksu, malo jaci ritam pa se nekako nadam da bi i to mogao biti uzrok kasnjenja. Zanima me samo vase misljenje da li imam razloga za brigu pa da napravim test na trudnocu ili je uzrok kasnjenja kao i uvijek? Lijep pozdrav i izvinite na dugackoj poruci happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da učinite analizu hormona zbog neredovitih menstruacija.