prestanak uzimanja pilula

ivanka991

Poštovani doktore, ovaj sam mjesec prestala uzimati yaz pilule nakon 2 godine korištenja. Nakon toga štitili smo se kondomom,međutim 1 odnos bio je nezaštićen ali on je izvadio još 5 min prije nego je svršio u maramicu. Postoji li ikakva i mala šansa trudnoće? Sada dva dana prije no što bi trebala dobiti osjećam neke znakove pmsa kao što su lagani grčevi, glavobolje, mala bol u grudima, promjene raspoloženja...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnici.

anjappp

Postovani, 22.05. sam dobila ciklus i pocela sa koriscenjem lindynette 20 pilula. Nakon 8 pilula sam shvatila da psihicki ne mogu da ih trpim i odustala sam od njih. Za sve vreme koriscenja sam imala smedji iscedak, tj spotting. Kada sam prestala sa uzimanjem pilula to se nastavilo, danas, nakon 3 dana ne uzimanja pilula je poceo da me boli stomak i prakticno sam dobila ciklus? Krv je i dalje tamna ali je ima mnogo vise, kao u toku menstruacije? Da li sam stvarno dobila i jel ovo normalno? Kako da gledam na to?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to se desilo zbog prestanka uzimanja pilula. Računajte to kao pravu menstruaciju. Iduća bi trebala doći u uobičajeno vrijeme.