mogućnost trudnoće

Mina223

Poštovani, zanima me da li postoji mogućnost trudnoće ako sam imala prvi odnost jučer (bez zaštite, iako je partner svršio vani,ali nekoliko minuta prije odnosa je takođe svršio) a nekoliko sati poslije toga sam dobila i mjesečnicu. Pa sad, interesuje me da li postoji možda neka mogućnost da je ostalo nešto od rvi put... Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako ste dobili menstruaciju.

posebna

Doktore postovanje...imam jedno pitanje a situacija je sljedeca..rodila sam prije 5 mj dojim i jos uvijek nisam dobila prvu menstraciju danas se dogodio spolni odnos gdje je pukao kondom popila sam hitnu kontracepciju u roku tri sata od odnosa...zanima me mogucnost trudnoce s obzirom na sve navedeno?jer ne znam kad su mi plodni dani ni ovulacija jer nemam menstraciju i mogu li ovulirat bez menstracije?...zahvaljujem unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dojenje koči ovulaciju i ciklus. Svakako da možete zanjeti i tijekom dojenja iako nemte menstruaciju. Vidio sam to nekoliko puta u kliničkoj praksi.
Svakako ste dobro postupili i neće doći do trudnoće s obirom na pilulu za dan poslije koju ste uzeli.