mogućnost trudnoće

asi26

Poštovani, zadnja menstruacija bila mi je 27.3, spolni odnos sam imala 9.4 bez zastite (naime zelimo bebu), a menstruaciju sam dobila 23.4. Moje pitanje je kako to da nisam trudna, a menstruacija mi je bila 28. dana ciklusa, pa kada mi je bila ovulacija? a spolni odnos sam imala 14.dana ciklusa. hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko vi baš ne razumijete fiziologiju menstrualnog ciklusa i oplodnje.
Da rezimiram ukratko: 30posto stanica se ne oplodi, 30 posto se oplodi ali ne ugnjezdi, ostalih 30-tak rezultira trudnoćom.
Onda tu ima još desetak posto ranih i kasnijih spontanih pobačaja.
Da ne duljim mala je šansa da zatrudnite u prvom ciklusu. Radite dalje na trudnoći.