triple test

jake

Pozdrav za cijenjenu ekipu i molim Vas da mi odgovorite na sledece.U 17 nedelji trudnoce sam radila triple test i rezultati su bili sledeci AFP 31.9 ng/ml 0.79 Cott.MoM
U-E3 2.23 ng/ml 0.81 Cott.MoM
HCG 24171ng/ml 1.54 Cott.MoM
Trisomy risk je 1: 393, a Age risk je 1: 433, risk for trisomy 18 je < 1:10000 Imam 34 godine ovo mi je druga trudnoca, prije 7 godina rodila sam zdravo musko dijete i nemam nekih zdravstvenih problema. Mojoj doktorki se ne svidja risik za trisomy 21 Sto vi mislite o ovim rezultatima , napominjem da je NT u 12 nedelji trudnoce bio 1,5mm.Da li je potrebno raditi amniocintezu.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Razgovarajte sa svojom doktoricom što taj nalaz znači. Iznesite joj svoje životne stavove i dođite do zajedničkog odgovora trebate li daljnju dijagnostiku ili ne.

dixy19

Postovani doktore zamolila bih Vas da mi rastumacite nalaz tripl testa.
Radjen 21.04.2015, Gestaciona starost 16+6
AFP 62,49 ng/ml 1, 19 Corr.MoM
uE3 1,8 ng/ml 0,83 Corr.MoM
hCG 12362 U/L 0,44 SNIZEN

Kalkulacije rizika
Daunov Sindrom T21
rizik prema Tripl testu <1:20000

Edvardsov sindrom T18
Tripl test <1:100

Ostecenje nervne cijevi (ONC)
Tripl test 1:8900

Preeklampsija
Tripl test 1:20

Ginekolog mi je rekao da je test negativan, ali da moram veoma cesto dolaziti na kontrole zbog niskog hCG-a. Smatrate li da ima potrebe za daljim testovima? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz za sindrom Edwards je povišen te sugeriram amniocentezu ili nifty ili harmony test da isljučite isti.