Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, dakako da nije trudna.

klementina

Poštovani doktore,
6.10 je bila zadnja menstruacija,19.10 sam imala nezasticeni spolni odnos koristili smo metodu prekinutog snosaja,dakle to je bio 13 dan ciklusa,nakon toga opet smo imali odnos.Postoji li mogucnos da sam trudna. 3.11 bi trebala dobiti menstruaciju,ali se jako bojim da nije doslo do nezeljene trudnoce.
Unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali 13. dan ciklusa odnos bez ejakulacije, pa nakon toga ponovo odnos, šansa svakako postoji jer u spolovilu muškarca ostane neki put dovoljno sperme za oplodnju.

klementina

Kolike su sanse da zapravo dode do toga?? I nakon koliko se javljaju simptomi??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse postoje a koliko su zaista ne mogu odgovoriti.
Simptomi počinju izostankom menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse svakako postoje i nisu prevelike.
Smetnje počinju izostankom menstruacije.

klementina

Ja Vam zahvaljujem na odgovorima.Jučer mi se pojavio pristic(uvijek mi se pojavi tjedan prije nego trebam dobiti menstruaciju). Jedino me brine da imam stalan osjecaj da moram mokriti.Što bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala mjehura vjerovatno.

klementina

Poštovani doktore,menstruacija sam dobila jucer,moze li se sad iskljuciti mogucnost trudnoce,posto je spolni odnos bio 13 dana ciklusa??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može.

nikolinaa

Poštovani,

uvijek imam bolne grudi u pms-u, nekada jače, a nekada slabije. Uvijek me počnu boljeti otprilike 8-10 dana prije menstruacije,tako i ovaj put. Zanima me, da li je to znak pms, ili trudnoće? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da pms-a.

melita.991

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam dobila 18.10., imam redovit ciklus, 2.11. sam imala zaštićeni spolni odnos (kondom) s dečkom i sve je bilo u redu, ali nedugo, otprilike 20 minuta nakon prvog odnosa počeli smo s drugim, nezaštićenim, koji nije dugo trajao, niti je došlo do ejakulacije. Zanima me kolika je mogućnost za trudnoću naime bila sam u plodnim danima. Unaprijed hvala na Vašem odgovoru.

Tonkić

Poštovani,
menstruaciju sam imala od 20.-26.08. (inače ih imam 6,7 dana i dobijem svako 27,28 dana). 31.08. sam imala prvi spolni odnos, nismo koristili zaštitu, i on je praktički samo par puta ušao u mene i onda smo prekinuli jer me boljelo. Nakon toga nisam imala odnose, i 16.09. (trebala sam dobiti 20.09.) sam dobila menstruaciju, normalno je trajala 6,7 dana. Par dana nakon što je menstruacija prestala ja sam imala bolove u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju, ali nije bilo krvi. 10ak dana prije sljedeće menstruacije pojavio se smeđi iscjedak popraćen sa boli kao pred menstruaciju. Onda sam 16.10. (opet par dana ranije) uz predmenstrualnu bol dobila menstruaciju koja je prva tri dana bila kao i inače a sljedeća tri dan se pojavljivala samo povremena svijetla krv. 22.10. sam napravila test na trudnoću (u popodnevnim satima) i bio je negativan. Naručila sam se na pregled u ginekologa i napravila papa test (nalaz će biti ovih dana), i ultrazvuk na kojem doktorica nije vidjela ništa, rekla je samo kako imam povećani iscjedak. Isključila je mogućnost trudnoće. Dala mi je vaginalne kapsule koje stavljam navečer. Posljednjih dana sam primjetila peckanje dojki, probadanje u njima i kao da su malo tamnije nego inače, primjeti se par žila koje su malo izraženije. Već duže vrijeme (mjesec dana) osijećam probadanje u području jajnika, često se bol iz donjeg dijela stomaka širi na gornji dio stomaka, te u ramena (pogotovo lijeva strana). Nakon šta sam primjetila te promjene na dojkama ponovila sam test na trudnoću ujutro i opet je pokazao samo jednu liniju, dakle nema trudnoće. Ja osijećam bol u somaku i dalje koja je ponekad nepodnošljiva, ponekad bol u leđima. Sad čekam nalaz papa testa pa ću razgovarati opet sa svojom doktoricom. Što mi Vi savjetujete? Vaše mišljenje o ovoj situaciji? Trudnoća ili pak nešto drugo?? Jako sam zbunjena i zabrinuta, jer ne bih voljela da je trudnoća u pitanju? Unaprijed Vam mnogo hvala! Lijep pozdrav

melita.991

zaboravila sam samo napomenuti kako drugi odnos nije trajao dugo, jedva par minuta jer smo odlučili prestati...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoću ovim načinom svakako postoji. Dakle nije velika ali postoji. Melita

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Tonkić, ne brinite ne radi se o trudnoći, ne umišljajte si. Bili ste na pregledu i UZV-u i opet živite u strahu. Ne razumijem.
Što se tiče boli u donjem trbuhu, iz ove perspektive mi je teško odgovoriti o čemu je riječ. Moglo bi se raditi o upali jajnika, maternice, upali u mokraćnom sustavu, cistama, endometriozi itd.
Svakako savjetujem pregled i obradu kod vašeg ginekologa.

M1sA

Poštovani doktore,

Devojka i ja imali smo peting 11.11, poslednju menstruaciju je imala 23.10, a pre toga 20.10, Nisam ulazio ni malo u njoj, ali je ona sebe nadraživala pa se plašim da nije preneela spermatozoide u vaginu, možete mi reći dali su joj bili plodni dani ili ne? LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, takvim načinom neće zatrudnjeti.

M1sA

Izvinjavam se poslednju menstruaciju je imala 23.10 a pre toga 20.9