Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ne može biti trudna ako je imala normalnu i na vrijeme menstruaciju. Problem je u tome što krvarenja u ranoj trudnoći mnoge žene prepoznaju kao menstruaciju a u biti je krvarenje u ranoj trudnoći.
Takvo krvarenje ne izgleda obično kao menstruacija ne dolazi na vrijeme, nije pračeno pms sindromom.
Dakle ako su menstruacije redovite tijekom menstruacije se ne može zatrudniti.
Nakon što završi menstruacija ima u principu još 2 dana neplodna , nakon toga dolaze plodni dani.

M1sA

Doktore mozete mi odgovoriti, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovirio sam vam. Pozdrav.

M1sA

Hvala vam najbolji doktore happy, Poštovani doktore pošto ste rekli da bez penetracije polnog organa nema ni trudnoce, dakle radi se o sledećem ja i devojka nismo imali NIKADA seksualni odnos ona je nevina, nije imala ni prekinuti snosaj ni peting, ali ja sam joj malo sperme uneo na pocetku vagine, nije stiglo do himena, himen je na mestu, jer moguce na taj način da se zatrudni. pošto ste rekli da bez penetracije polnog organa nema ni trudnoce , molim vas odgovorite vi ste po meni naj iskusniji doktor koji zna da smiri problem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ako ste tu spermu pobrisali sa vanjskog spolovila, onda šansa ne postoji.

M1sA

Doktore ja se stvarno izvinjavam pošto sam iz Srbije, nerazumem šta znaci Vanjsko Spolovilo, i niste mi rekli dali je trudnoca moguća bez penetracije polnog organa.. izvinite doktore na dosadi, evo u ovoj temi ste rekli ako nije bilo penetracije nema ni trudnoce molim vas pogledajte > http://www.cybermed.hr/forum/spec...gija_i_opstetricija/moguca_trudnoca9

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, vi ne razumijete elementarne stvari.
Ako ne dođe do ejakulacije u rodnici neće ni doći do trudnoće, no ako se sperma unese s prstima ili na koji drugi način u rodnicu, naravno da može doći do trudnoće.
Dakle na ovu temu vam više neću odgovarati.

kristina0901

dobar dan...imam pitanje..naime,zadnja menstruacija mi je bila 06.09 i uvijek mi je redovita...ja i suprug uvijek imamo nezaštičene odnose ali nikad ne ejakulira u mene..več zadnjih par dana imam bolove u dolnjem dijelu trbuha-kao lagane grčeve,mučnine i vrtoglavice rano u jutro i kasno uvečer...umorim se brzo i zadnjih par dana imam temperaturu 37 sa 3-37 sa 4...trbuh mi je nadut i grudi veče ali ne itvrđe...radila sam test za trudnoću prije tjedan dana i bio je negativan..dali je riječ o trudnoči ili o nečem drugom??hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prerano ste napravili test.
Ponovite ga sutra ujutro.

mare78

Postovani doktore, u nedjelju sam imala spolni odnos sa deckom i svrsio je u mene,a svaki put kad bi imali odnos ja bi krvarila i nakon sto se otusiram bi stalo..a menstruaciju sam dobila danas kao sto sam i trebala...e sad mene zanima da li postoji mogucnost da sam trudna a dobila sam mengu?? hvala unaprijed na brzom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Riječ je o menstruaciji.

M1sA

Poštovani doktore ili doktorka, pročitajte ovo do kraja molim vas, devojka je imala zadnju menstruaciju 20.9, danas je 31. dan, ona jos uvek nije dobila, pa vas pitam koliko menstruacija sme da kasni , mislim da joj kasnii zbog brige i gripa, ove nedelje ju je bolelo grlo i nos joj je bio zapušen, takođe ima brigu zbog bubuljica, molim vas odgovorite što pre možete..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani,, neka napravi sutra ujutro test na trudnoću.
Upala svakako može odgoditi nastup menstruacije.

nikolinaa

Poštovani,

Zanima me da li se može dogoditi trudnoća bez spolnog odnosa? koliko su dugo spermiji aktivni na zraku? Lp

doki_18

Poštovani,
imam pitanje može li djevojka zatrudnjeti ukoliko je imala 2 spolna odnosa u razmaku malo više od sat vremena s time da je dečko prilikom prvog spolnog odnosa svršio (ali ne u maternicu djevojke). Znači pitanje se odnosi na to je li moguće da je sperma nakon otprilike sat vremena ostala "živa" i oplodila djevojku prilikom drugog odnosa?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Nikolina, kako mislite ostati trudna bez spolnog odnosa. Odgovorite vi meni molim vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, na taj način trudnoća je moguća, jer dosta sperme ostane u spolnim organima muškarca.

nikolinaa

Poštovani,

Znači nije bilo spolnog odnosa,penetracije,ejakulacije u rodnicu.,već je muškrac ejakulirao sa strane, na wc školjci itd..., da li ako slučajno žena sjedne na to može doći do trudnoće? Koliko su zapravo spermiji sposobni tj aktivni na zraku? Da li je trudnoća moguća jedino ako ima penetracije u rodnicu? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Nikolina, na taj način nećete zatrudniti.

M1sA

Poštovani doktore,

Devojka je imala menstruacija, nije joj redovna dobila je na 33 dan, imala je PMS sindrome, i trajala je 1 dan vise, nije bila oskudna, prva 2 dana je bila obilna, a posle normalna, nema nikakve simptome trudnoce, dali mislite da je trudna, ona ne misli ali sam hteo vas da pitam LP.