Mogucnost trudnoce?

sweetprincess

Momak i ja smo sinoc imali odnos(meni su plodni dani poceli taj dan) sa zastitom i pazio je znaci kad je izvadia svrsio je u kondom ali sam primjetila da je kondom bio malo skliiznuo vjerojatno prilikom vadjenja i svrsavanja,sljedece jutro sam se probudila mokra ne znam da li je to sluz ili sto?postoji li mogucnost nezeljene trudnoce?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji mogućnost trudnoće.

anoniman44

Postovani,znacilo bi mi Vase misljenje,naime situacija je sledeca..
Devojka i ja smo sinoc imali zasticen odnos,a samo par minuta pre odnosa sam svrsio i oprao polni organ,nakon cega sam stavio kondom.
Nakon nekog vremena sam primetio da je kondom blago ostecen sa strane ali nisam uopste svrsio.
Pa me interesuje kolike su sanse za trudnocu,da li je moguce da je ostala kolicina semene tecnosti koja je izasla iz kondoma??
Hvala Vam unapred i izvinite na smetnji!

Kikiriki95

Hvala. Interesuje me, da li je zapravo kod redovne menstruacije, 14. Dan, dan ovulacije ili ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za anoniman, prema opisanom ne postoji šansa za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kikiriki95, kod 28-dnevnog ciklusa 14. dan je dan ovulacije. Vrijeme od ovulacije do iduće menstruacije traje 12 do 14 dana.

yvonnelott

Postovani,

Do 13.10. Sam bila na Medrolu. Znaci vise ga ne pijem. Imala sam odnose 30.9., 8.10., i 17. 10. Planiramo dijete.

Zadnju menst. Sam imala 2.do 8. 10.
Prosli mjesec nisam imala zbog terapije Medrola. Bar ja pretpostavljam. Ciklus mi je od 27. Do 34. Dana.

Koliko sama vidim ovulacija kao da nemam. Nikakvih simptoma ovulacija nemam.

Ja vec od 19.10 osjecam jako bolne grudi, koje jos uvijek bole. Probadanje u stomaku koje jos uvijek traje, probadanje jajnika i kao trulez. Dobila sam akne po licu, rukama i ledima. Inace imam akna ali ovoliko nikad. Cak me bole desne.
Jucer sam pocela smrcati i poceo mi je curiti nos. Ne boli me glava ni grlo. Samo mi nos curi. Takoder od jucer imam temperaturu. Najvise je 37. Sa 4 koja me drzi cijeli dan.

Da li je moguce da sam ipak ostala trudna iako sam bila na terapiji medrola?
I da li medrol kao lijek dovodi do neplodnosti?

Hvala Vam na odgovoru.

Mima_90

Postovani,

Imala sam nezasticen odnos s partnerom a prije toga sam nekativna bila skoro godinu dana.
Odnos je bio nezasticen i nije svrsio unutra ali se ja ipak bojim da mu nije ipak malo otislo unutra iako on kaze ds nije.
Ciklusi zadnja tri mjeseca su 12.8/9.9/.9.10. te su mi po ovome bili plodni dani. Da li trebam piti
pilulu za dan poslije? Kolika je mogucnost trudnoce? Sinoc poslije odnosa sam imala krvavu flekicu na rublju i kada sam se
obrisala i jutros takodje. Odnos nije bio grub,vlazila sam dovoljno.

zabrinuta_mala

Postovani,

Datumi zadnja cetiri ciklusa su 12.7. ; 12.8. ; 9.9. ; 9.10.
Buduci da su po mojim proracunima plodni dani partner i ja smo imali nezasticen odnos. Svrsio je ali ne unutra s tim da se plasim cinjenice da mu nije malo "pobjeglo" ipak. Zanima me da li trebam piti tabletu za dan poslije?
Odnos nisam imala 11 mjeseci i sinoc se desilo i takodje me brine cinjenica sto sam krvarila i imala bolove kao da mi je prvi put.
Unaprijed hvala na odgovoru. LP!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana. Preporučam tabletu za dan poslije.

zabrinuta_mala

Hvala na odgovoru. Svakako sam ju predostroznosti radi popila. EllaOne je i popila sam ju negdje 22h nakon odnosa. Nadam se da nije kasno iako tamo stoji da se u roku od 72h moze popiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Uzeli ste je unutar preporučenog vremena.

bubamara_5

Postovani doktore,

pijem kontracepciju Estal vec duze vrijeme. Zadnja menstruacija je bila 28.9. Ovaj mjesec imala sam spolne odnose s deckom, konstantno bez kondoma s ejakulacijom. Pilule sam koristila redovito, dva puta sam je popila mrvicu ranije, ali u globalu uvijek u isto vrijeme.
Menstruacije jos uvijek nema, a nema ni prevelikih indikatora, osim blagih bolova u trbuhu prije par dana (inace bih vec imala i tamni iscjedak koji nemam sad). Inace mi je do sad menstruacija dolazila petkom (sto bi trebalo biti danas), a novu kutiju bih vec trebala zapoceti ponedjeljkom.
Smatrate li da je moguca trudnoca, cak i uz kontracepciju?
Hvala!

medulinboy

Lijep pozdrav, imam jedno pitanje... Naime ja nisam znao da cu ic kod djevojke pa sam ejakulirao nakon tog sam se pomokrio i oprao. 8 sati nakon toga sam imao odnost s djevojkom ali nije doslo ni blizu da ejakuliram. da li je moguce da dode do trudnoce iako sam mokrio i proslo je 6-8 sati. ima neredovite cikluse pa nezna dal su bili plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za bubamara_5, kod žena koje uzimaju kontracepciju, zbog djelovanja hormona na sluznicu maternice menstrucije su oskudnije, a ponekad mogu i izostati. Budući da ste redovito uzimali tablete mogućnost trudnoće je minimalna (gotovo nikakva). Ipak, za svaki slučaj (u medicini ništa nije 100% sigurno) preporučam da učinite test na trudnoću ukoliko u idućih nekoliko dana ne nastupi krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za medulinboy, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

zabrinuta_mala

Hvala Vam na odgovoru. Pitala bih samo da li sljedecu menstruaciju mogu ocekivati 9.11 kada bih i trebala doci ( jer su mi ciklusi otprilike u tom periodu) ili ce ju pilula pomjeriti ili uticati na nju? Citajuci na forumu slicna iskustva ne bi trebalo znatno uticati na cilus? Unaprijed zahvalna na odgovoru,LP.

medulinboy

Znaci mokrenje izbaci svu spermu koaj je ostala(ako je ostala) u mokrcacnoj cijevi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za zabrinuta_mala, menstruacija bi trebala doći u uobičajeno vrijeme, no moguće ja da zbog pilule dođe nekoliko dana ranije ili kasnije.

Ivo Balenović, dr. med.

Za madulinboy, mokrenjem se izbaci sva sperma iz mokraćne cijevi.