Mogucnost trudnoce?

zabrinuta_mala

Postovani,

Kako sam Vas vec pitala u prethodnim javljanjima opet pisem jer sam uzasno zabrinuta.
Naime kako sam navela odnos nezasticen je bio 25.10. i bio je prekinuti snosaj. No medjutim kako partner nije siguran da mu malo nije pobjeglo i posto smo nakon dat opet imali odnos ja sam 22h nakon odnosa popila EllaOne pilulu jer su bili plodni dani.
Nikakvih simptoma da ce mjesecnica doci nemam,osim naleta vrucine i ponekad nervoze ali mjesecnice jos nema. Trebala sam dobiti 7.11,no medjutim juce se pojavio blago smedji iscjedak poslijepodne i jutros tamno smedje na unutrasnjem vesu i kada se obrisem. Da li je to znak da mjesecnica treba doci ili je sta drugo u pitanju? Uzasno se brinem,hvala na odgovoru unaprijed. Ili je mozda dodatni razlog kasnjenja upala besike koju sam imala jer sam uzasne bolove trpila pri mokrenju nakon odnosa par dana.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjesečnica najvjerojatnije kasni zbog EllaOne tablete, no kako bi bili sigurni da se ne radi o eventualnoj trudnoći savjetujem da učinite test.

zabrinuta_mala

I asmo da naglasim da od 25.10 nisam imala odnose vise nikako.

zabrinuta_mala

Napraviti cu test a da li je nuzno da to bude jutarnji urin ili ce test pokazati rezultat i da ga obavim kasnije u toku dana?

martina1806

Poštovani...zadnju menstruaciju sam imala 14.10.2017. Imala sam dva nezasticena odnosa 24.10. i 27.10. Koristili smo metodu prekinutog snosaja pri cemu nije doslo do ejakulacije u rodnicu. Posto su mi bili plodni dani...zanima me da li postoji mogucnost trudnoce? Menstruacija bi mi trebala doci za 2 dana...i imam sve simptome nadolazece menstruacije s tim da sam od 25.10. uzasno prehladjena i nahladila sam se pa me jajnici bole vec duze vrijeme. Ne osjecam mucnine...redovni sam pusac i pijem redovno kavu i nemam apsolutno nikakve simptome trudnoce osim toga sto su mi grudi osjetljive kao u svakom pmsu i kruljenje u stomaku je prisutno kao i meksa stolica.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom imate simptome pms-a. Pričekajte menstruaciju.

candra

Postovani,
Devojka i ja smo imali nezasticene odnose u periodu od 27.-29.10. Poslednju menstruaciju dobila je 9.10. Danas joj je 34. dan ciklusa i jos uvek nije dobila sledecu. Pre toga ciklusi su joj bili redovni na 28-29 dana. Kaze da oseca ponekad blagi bol u stomaku, grudi su joj otecene, a primetio sam i da ide cesce da mokri. Kolika je verovatnoca da je ostala trudna, ako pritom nisam ejakulirao u nju, a izmedju svakog sledeceg odnosa sam se oprao i mokrio?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom mogućnost trudnoće je minimalna (samo teoretska) jer su odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a i nije došlo do ejaklulacije.

sweetprincess

Pozdrav,zadnji zasticeni spolni odnos sam imala 8.10 decko je ejakulirao u kondom izvan mene.Zadnju menstruaciju sam imala od 27.10-1.11 (inace mi traje 5 dana krvarenje) i bila je cudna inteziteta npr preko dana par kapi a nocu obilno sto mi je bilo cudno. Novu menstruaciju sam trebala dobiti 21.11 međutim vec kasni 2 dana i ovo je 3 dan i boli me lijevi jajnik i zabrinuta sam. Napravila sam test za trudnocu jucer i negativan je bio. Dali je trudnoca ili pak nesto drugo?

sweetprincess

Napominjem da uvijek dobijem menstruaciju tocno u dan zato me sada oco kasnjenje i bol u jajniku zabrinjava

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju. Ponekad stres izazove poremećaj ciklusa.

Mama83

Postovanje, molila bih vas za odgovor. Sinoc se muzu
"omaklo" pretprosli ciklus je bio 13.10 a zadnji 10.11 da li su plodni dani? Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Granica plodnih i neplodnih dana.

m560

Postovani,
molio bi Vas za misljenje. Djevojka je danas trebala dobiti menstruaciju i nije pa smo malo zabrinuti. Stvar je takva, da je imala zadnju menstruaciju 4.11, a 11.11 smo imali nezasticen odnos. I ako nije doslo do izliva u njoj (po mom misljenju) smo se odlucili uzeti ellaone tabletu zbog sigurnosti, tabletu je popila u roku 2 sata od odnosa. Do sad je imala redovne cikluse pa nas malo zabrinjava zasto kasni, dali je to samo zbog tablete ili postoji mogucnost trudnoce? Da dodam jos to, da ona u zadnjoj sedmici dana uvijek ima osjecaj "kao da ce dobiti". Molio bi Vas za vase iskreno misljenje, dali treba da budemo zabrinuti ili je to samo nuspojava tablete. Hvala, Lp

Akica98

Poštovani,
Zanima me Vase misljenje o ovome.Svakako cu uzeti test sutra i uraditi ga.Od maja mjeseca mi kasni menstruacij,i dobijam na 33. Ili 34.dan.Proslu menstruaciju sam dobila 26.oktobra,a 3.novembra sam imala dva odnosa,prvi sa zastitom i posle sat vremena bez zastite,ali je u oba slucajeva prekinuto.18.sam se probudila sa punom besikom i jakim bolovima u tom predjelu.Od tada imam probleme sa besikom,teek juce sam pocela da pijem pipem i mnogo mi je lakse vec danas.Osjecam peckanje tokom mokrenja,cudan miris i konstantni pritisak u besici.Zanima me da li je mogu da je to razlog kasnjenja menstruacije i da li postoji mogucnost trudnoce?Jer je 37.dan dan od kad sam zadnji put dobila.Da napomenem da imam sve simptome pmsa,i osjetljive grudi,bubuljice,nervoza,povecan apetit,mucnine,nalet vrucine,osjecam s vremena na vrijeme bol jajnika.Ali nista da se desi.
S postovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za m560, najvjerojatnije je tableta uzrok kašnjenju menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za akica98, prema svemu navedenom radi se o urinarnoj infekciji i to može biti razlog kašnjenja menstruacije. Za svaki slučaj napravite test.

zabrinuta_mala

Postovani,
imala sam nezasticeni odnos s partnerom s tim da mi je sedmi dan ciklusa od pocetka menstruacije. Da li postoji mogucnost trudnoce s obzirom da su mi neplodni dani po mom proracunu. Unaprijed hvala na odgovoru,LP.

zabrinuta_mala

Zaboravila sam dodati da je bilo ejakulacije unutra i da je bilo ponovljenih odnosa poslije toga u roku od par sati takodje bez zastite. Da li trebam piti pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučio bih pilulu za dan poslije iako se radilo o neplodnim danima. Teoretski uvijek postoji mogućnost ranije ovulacije.