molim vas strucno misljenje

rafaello

Poštovani, prije par dana sam prvi put imala spolni odnos s deckom. I meni i njemu je bilo prvi put, koristili smo kondome. Taman kada je osjetio da treba svrsit maknuo se iz mene i svrsio u kondom. Tada je obrisao spolovilo i nakon pola sata oralno sam ga zadovoljila, stavio je kondom i opet smo krenuli. Ja sam se nakon par minuta malo osusila i kondom isto, te kad ga je htio stavit u mene, kondom je puknuo. Znaci ne u meni, nego me samo malo vrsak dodirnuo i brzo se maknuo od mene. Par minuta ga je nakon toga drkao i tek onda svrsio. Mislite li da je moguca trudnoca ako je kondom puknuo dodirnuvsi me malo? To je sve bilo u moje neplodne dane. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom trudnoća nije moguća.

zeleno_zuta

Poštovani doktore,

Imam česta peckanja prilikom mokrenja i silu da stalno trebam ići mokriti.
Bila sam kod doktora opće prakse. Napravila nalaze urina, urinokulture te ultrazvuk bubrega te su svi nalazi uredu.

Čini mi se da se bol javi i kada suprug svrši u mene (pijem kontracepcijske tablete radi policističnik jajnika) . To me boli par dana. Pijem uvin čaj pa prođe (iako kada smo to ustanovili ne prakticiramo). Čak iako ne odem odmah na wc i istuširat se čini mi se da se ta nelagoda javi dan poslje.

Uredno idem i kod ginekologa i PAPA test je uvijek uredan.
Sad se sigurno pitate zašto to svom ginekologa ne pitam no u vazi sam traženja novog doktora jer sa postojećim nisam zadovoljna.

Što da napravim da ta nelagoda nestane?

Unaprijed hvala
P.S. Često me spašavate i ne znam šta bih bez Vas

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da morate napraviti cervikalne briseve i briseve mokraćne cijevi. Za početak.

www

Poštovani dr.,

moje ime je Ivana i evo javljam vam se po preporuci kolegice koja vas sve hvali i čiji nick koristim.

Moje tegobe kreću sa laganim krvavim iscjedkom tijekom plodnih dana i popratnim smetnjama kao da ću dobit menstruaciju. iscjedak nije obilan i traje dan- dva. Nakon toga prije nego trebam dobit menstruaciju 3-4 dana prije opet imam lagani krvavi iscjedak, svijetla je krv pa potom nakon par dana menstruaciju koja je obilna i traje u prosjeku 6 dana popraćena jakim bolovima. Analgetici mi ne pomažu. Nakon završene menstruacije par dana nakon imam ponovno lagan krvavi iscjedak koji traje dan.

Smetnje su cijeli mjesec u vidu kao da ću dobit menstruaciju i stalno me nešto žari.

Papa test je uredan , uzv uredan, brisevi cerviksa i uretre uredni. Urinokultura sterilna, uzv abdomena ok. Jedino mi je CRP u krvi povišen, obično krv vadim kad imam te smetnje. Čak sam vadila i markere koji su uredni.

Možete li mi reći što bi moglo biti? I što dalje činiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je reći na osnovu opisanog više stvari dolazi u obzir. Od ciste, upale, polipa, mioma.
Savjetujem uzv pregled 10. dan ciklusa.

www

Velika hvala,

da vam još napišem: bila sam na uzv 8. dan ciklusa i dr mi je napisao da imam miom 11 mm fundus i miom 8 mm istmično ali da su premali da rade te smetnje i da ih zanemarim. Zato vam nisam ni napisala, šta vi mislite, jesu li premali za te simptome?

Da li bi mogao biti neki hormonalni disbalans i da li pri tome postoje takve smetnje ; bolovi, kao pred menstruaciju? Gdje god čitam piše da kod poremećaja hormona ne bi smjelo boliti. Punoo hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerujem da ovulirate. Treba vidjeti koliko su blizu miomi sluznici endometrija.
Veličina je nebitna. Možete imati submukozni miom ili polip u kavumu 10mm da imate slične smetnje.