moram znati o cemu se radi

lili--

zdravo ...sinoc sam imala bolove u donjem dijelu stomaka i otisla sam na hitnu odakle su me poslali na ginekologiju gdje sam pregledana
nista mi ugl. n ije objasnjeno osim sto sam dobila papir na kome pise slijedece.. dg/ graviditas HBD XIX-to znam 19. sedmica trudnoce zatim pise Ab.imminens
propisano mi gynipral3x1/2, apaurin 2x1 i magnezij
ispod pise PVU- odrzano Vu-zatvoreno....mozetel mi laicki objasniti znacenje nalaza i sta da radim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, bolovi su vjerovatno uzrokovani malo jačom aktivnošću maternice.
Važno je da Vam je opstetrički nalaz uredan te da se ne otvara vrat maternice. Dobili ste lijekove koji se koriste za tokolizu( smiruju prijevremene kontrakcije maternice)
Važno je kod Vas isključiti infekciju kao mogući uzrok kontrakcija. Dakle cervikalne briseve, CRP, DKS, UK i ATB urina.