nakon kiretaze

pepapepa

postovani
radjen mi je abort.30.05 u 5nedelji, imala sam par dana oskudno krvarenje i par dana normalno kao menstuacija.Bolovi isto tako, pila sam bactrim 5dana, , ono je sada prestalo ali mi je pojacan sekret i grudi su mi jako osetljive i bolne kao kada sam bila trudna.Nakon koliko dana bi taj bol trebao da nestane, da li je sve uredu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon zahvata obavezno se napravi kontrolni UZV nakon 7 dana od zahvata.

pepapepa

rekli su mi na kontrolu tek nakon prve mensruacije.Mene brine bol u grudima, jel moguca i dalje trudnoca???intimn.odnose nisam imala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća. Smetnje koje imate normalne su nakon zahvata.

Maki90

Postovani,
17.09.2013. Radjena mi je kiretaza u 12-oj nedelji trudnoce.Krvarila sam 2 dana i nakon 3 dana isla na kontrolu.Rekli su mi da je sve u redu i da menstruaciju ocekujem 4-6nedelja.Medjutim danas sam prokrvarila,to je 16 dana posle kiretaze.Krv je tamno braon i ima ugrusaka.Zanima me da li nesto nisam povredila kad je krvarenje pocelo ranije? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neki put dođe ranije nakon kiretaže. Ili se možda ne radi o menstruaciji već o zaostalim ugrušcima koji su sad izašli jer nema izgled kao menstruacija.

Maki90

Igleda da su ipak u pitanju ugrusci jer je stalo nakon dva dana.Da li je potrebno da uradim opet pregled za svaki slucaj? Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pregled za sada.

Maki90

Hvala.Zanima me jos nesto...Da li je obavezno nakon kiretaze da se ceka 6 nedelja,ili posle prve menstruacije do odnosa?Ukoliko se ima ranije moze lito dovesti do komplikacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba čekati tako dugo. Možete imati odnose i ranije.

Maki90

Hvala Vam mnogo na informacijama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Malena1809

Poštovani!
U 6 tjednu sam napravila kiretazu zbog neuredne trudnoće 27.1. Menstruacija mi je bila normalna samo uz jake bolove koja je bila 1.3. Te pretpostavljam da sada imam ovulaciju a sinoć sam imala zaštićeni odnos s kondomom ali je također prekinut na vrijeme. Za svaki slučaj s obzirom da mi je ginekolog rekao da ne smijem ostati trudna narednih 6 mjeseci,hoću li uzeti hitnu kontracepciju? Ako da,kako se zove i može li bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Pošptovana,
nema potrebe za dodatnom kontracepcijom.