Nalaz krvi

Queen B

Poštovani,

imam dva pitanja. Prije svega, zanima me da li se u običnom nalazu krvi (moram vaditi leukocite, eritrocite i sl.) može otkriti korištenje pilule za dan poslije, 20 dana nakon uzimanja iste? Tj. da li je moguće da će nešto biti povišeno radi toga?

Također, zanima me za ubuduće... kod testa krvi za trudnoću, da li je moguće utvrditi trudnoću iz ovog običnog nalaza ili se vadi nešto posebno?

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

1.ne
2. Iz običnog nalaza krvi ne može se vidjeti trudnoća. Mora se izvaditi Beta HCG hormon trudnoće iz krvi.