napor u trudnoci

Tamara35

Postovani,trudna sam 20 tjedana blizanacka trudnoca.U 10 tjednu krenulo je sve naopako,krvarila sad i bila na terapiji depo progesterona i dufastona sve do sada.Na pregledu mi je doktrorica ukinula terapiju jer se stanje normaliziralo uz napomenu bez vecih napora.Smatra li se penjanje na stolicu napor ,jer sam manja pa ako treba da dobavim nesto,zato pitam?Hvala

Tamara35

Postovani,dodatno.Smijem li koristiti vinski ocat u salatama u trudnoci?Posto ga ja koristim ako nisam smjela jesam mogla nastetit bebama?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Sve možete normalno jesti i raditi kao do sada. Vinski ocat ne može štetiti bebama. Izbjegavajte samo veće tjelesne napore kao što su dizanje tereta, sportske aktivnosti i slično.

Tamara35

Postovani,dok sam prolazila lopta je isla prema meni,refleksno na svu srecu sam je rukama zaustavila,odbila se od ruke.Tu sam se malo stresla i prepala.Je li taj trzaj mogao naskoditi bebama?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nije mogao štetiti.