Neobicna menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tatjanica šansa za trudnoćiom postoji. Napravite test na trudnoću čim prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta, ne radi se o trudnoći.

lover20

Poštovani,

Djevojka i ja imali smo spolni odnos za vrijeme plodnih dana prije ovulacije.pocetak prijasnje menstruacije je 8.5,menstruacije nisu redovitog ciklusa...unazad nekoliko dana prate je bolovi u donjem dijelu i natecenost u dojkama.5.6 je primjetila lagano krvarenje..da li se radi o nadolazecoj menstruaciji ili mogucnost o implantacijskom krvarenju?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Ne znam sta

Hvala puno najbolji doktore. Znaci ne trebam raditi beta hcg iz krvi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta, prema opisanoj situaciji ne treba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lover ako nije bilo ejakulacije onda vjerovatno treba dobiti menstruaciju.

Kety777

Postovanje, pisala sam vam vec ranije, rekli ste mi da pricekam tjedan dana da nastupi mjesecnuca. Ali ja sam vec dole uzasno suha i ponelad me boli kad se obrisem, jucer sam na gacicama imala zuti iscjedak danas ga vise nemam uopce. Svaki dan me presjece dole kao da cu dobiti ali jos nista, grudi me bole normalno kao pred mjsecnicu. Ne znam sta da radim? Dali se radi o upali mozda? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suhoća i iscjedak ukazuju na upalu u rodnici. Probajte s probioticima npr. Linex lady vaginalete do dolaska menstruacije.

Kety777

Puno vam hvala! Znaci trudnocu mogu iskljuciti? Posto se stvarno bojim

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li je možete isključiti. Pitali ste me za iscjedak.

Kety777

Izvinite sto vas gnjavim, ali rekli stei da mi treba do nedjelje mjesecnica doc ali nje nema jos, samo taj zuti iscjedak i suhoca sas opet pomalo imam bijeli skroz gusti iscjedak kao pred mjesecnicu i grudi me bole pomalo i ponekad dole. Nikakve simptome trudnoce nemam ali me svejedno strah zasto nisam dobila jos

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako do sutra ne nastupi, javite se na pregled i UZV:

Tatjanica7

Postovanje, pisala sam vam vec ranije i rekli ste mi da napravim test za trudnocu, jutros sam ga napravila i pokazao mi je dvije crte jedna je bila jaka a druga je onako slaba bila i sada ja ne razumijem dali mi mozete pomocu dali znaci to da sam trudna? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite test za 2 dana.

Kety777

Postovanje, izvinite sto vas gnjavim opet ali moram cekat jos tjedan i po dana na pregled posto moj ginekolog nema ranije slobodni termin. Mjesecnicu jos nisam dobila a prije par dana na gacicama imala sam smedkasti malo iscjedak kao kad pocinje mjesecnica i bolove al me proslo brzo. Sad opet imam iscjedka malo kao pred mjesecnicu a ponekad je zutkast. Grudi su me pocele malo jace bolit i tvrde su stale tipicno pred mjesecnicu. Radila sam test negativan. Svo ovo vrijele popracena mi je ponekad bol u jajnicima. Zanima me posto sam spavala s yeckom 22.5 a mjesecnicu imala 29.4 i trajala do 5.5 dali su bili plodni dani 22.5? Jos jednom veliko hvala i stvarno sam u brizi jer ne znam zbog cega kasni tako

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada nisu bili plodni dani prema opisanom.

Kristina93

Dobar dan. Naime vec pola godine decko i ja pokusavamo da dobijemo bebu. Prethodnu mestruaciju sam imala 21.01. A poslednju 16.02...inace ciklus mi varira od 28 do 30 dana...izmedju dva ciklusa imala sam bolove u stomaku srednjeg intenziteta u trajanju od dva dana, ne konstantan bol nego povremen i javila mi se blaga mucins par puta izmedju ta dva ciklusa. Medjutim kada sam dobila mislila sam da je to to, nisam trudna, ali mucnina mi se ponovo javila.Inace menstuacija je bila bolna kao i svaka, u trajanje od 3-4 dana kao i do sad svaki put, jedino je promena u gustini krvi bila(mali je redja bila)...sad ne znam da li je u pitanju lazna menstruacija ili? :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
simptome koje navodite (bol i krvarenje oko sredine ciklusa) vjerojatno su uvjetovane ovulacijom (izbacivanje jajne stanice iz jajnika). Jedini sigurni način da u ovoj fazi utvrdite trudnoću je određivanje bhcg iz krvi ili urina.