Test za trudnocu

Pati1707

Molim vas možete li reći kada ja najbolje napraviti test za trudnoću poslije spolnog odnosa ne čekajući kašnjenje mjesečnice

Dina1996

Poštovani! Zadnju menstruaciju sam imala 03.11. a danas je 09.12. i još nisam dobila.Rizičan odnos sam imala 16.11. ,oko 6 dana nakon toga sam dobila nekakvo oskudno crveno-smeđe krvarenje,al baš pomalo,u tragovima na gaćicama,jedno 4 dana. 06.12. sam napravila test i bio je negativan.Opet sam ponovila test jutros, opet negativan,da li mogu isključiti trudnoću i šta bi mogao biti uzrok kašnjenja,imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha i bijeli iscjedak. hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za pati1707, treba proći najmanje 7 dana. Tada dolazi do implantacije zametka u maternicu i lučenja beta hcg-a.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dina1996, obzirom na datum rizičnog odnosa, test bi sigurno bio pozitivan da je kojim sučajem došlo do trudnoće. Moguće da je ovaj ciklus kasnila ili izostala ovulacija zbog čega menstruacija kasni. Česti razlog tome je psihički - stres.