Neravnine

Anči0308

Poštovanje, imam pitanje koje je možda bezvezno, no zanima me imam li razloga za brigu. Radi se o ostacima himena (prvi odnos je bio prije 5 god, nisam rodila). Sad imam veće i manje ostatke i znam da je to normalno, no sa unutrašnje strane ostataka tj na ulazu u rodnicu, gdje su veći ostaci, su neravnine i crte. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno. To su karunkule himenales. Ostaci himenalnog prstena, koji izgledaju neravno.

Anči0308

Hvala. Zapravo me zanima onaj stražnji dio koji "viri" iz rodnice u obliku slova V. U njegovoj unutrašnjoj strani, na ulazu, u rodnici, pri čučanju se okom može vidjeti par "uzdignuća". Svakako ću isto drugi puta pitati svoju dr, no zanima me vaše mišljenje, da li opisano isto pripada karunkulama himena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. U google upišite carunculae hymenales pa vidite na slikama o čemu se radi. LP.