Neuredni ciklusi

Doroteich

Shvatila sam. Od prvog dana menstruacije izbrojim 16 dana i pijem 10 dana jednu ujutro jednu navecer i nakon toga ce za dva dana doci? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doroteich od 15.12

Doroteich

Poštovani doktore!
Ovakva je situacija, imala sam ciste koje su stale pa se ponovno vratile. Pila sam Duphaston tablete. Doktoricca je rekla da pijem 3 mjeseca duphaston pa dodem na pregled. Tako sam i napravila i sve je bilo uredu. Rekla je da pijem još 3 mj da mi regulira ciklus pa da dodem na pregled. I da ce nakon tog pustit da jajnici radi bez tableta da vidi kako ce to funkcionirati. Tako sam ja 7 mj pila Duphaston. od 16 do 25 dana ciklusa. I nisam mogla odmah otici na kontrolu nakon sto sam popila zadnju terapiju. Pa sam odlucila pričekat da vidim kada ce doci menstruacija. Zadnju menstruaciju sam imala od 26.7 do 31.7. Trebala sam dobiti 28.8. ali još uvijek nista. Prije 28.8 bila sam nervozna i sve sto ide u pm. Ali još uvijek nista. Trebam li još cekati ili da odem na pregled kod doktorice. Trudnocu isključujem! Hvala unaprijed, do sada su Vasi odgovori uvijek bili točni!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled svakako.

Doroteich

Poštovani doktore obavila sam pregled kao što ste mi i savjetovali. Dakle, doktorica mi je obavila ultrazvuk i rekla da mi se dosta toga nakupilo na desnoj jajniku i da ne moze vjerovati da ne mogu menstruaciju dobiti bez duphastona. Da sam to nasljedila genetski (iako moja mama nikad nije imala nikakve probleme), i da cu morati cijeli zivot piti Duphaston da bih dobila menstruaciju. Pa sam od 23.9 počela piti 10 dana i rekla je ako prokrvarim prije da prestanem piti i zapišem datum. A za dalje da pijem od 16 do 25 dana ciklusa. Da li se Vi slazete s time? Ili da odem još na neke preglede? Zahvaljujem se! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem svakako. Ostalo ne mogu komentirati jer niste napisali nalaz UZV-a.

loza

Postovani,
Imam 47 god.Menstruacije dobijam oko 26 dan.U juni desilo mi se krvarenje oko 10 dana.Bila sam ko genikologa oko 20 jula , uradio mi je Pap test, genikoloski pregled,Eho pregled.Pap test bio u redu.Imam miom vise godina koji ne raste.Ostalo je sve u redu. Zadnju menstruaciju dobila sam 18.09.204 god. Opet sam prokrvarila 01.10.2014 god.Krvarenje je oskudno i svetlo-rozevkaste boje. Ne smem primati hormone jer primam oralne antikoagulante.Sto bi moglo biti i dali je opasno ovo krvarenje?
Veliki pozdrav iz Makedonije.....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je miom odgovoran za produžena krvarenja. Niste napisali njegovu veličinu i lokalizaciju.
Druga stvar je da je moguće i produženo krvarenje zbog antikoagulantne terapije i to je vjerovatniji uzrok.