niska beta hcg

LanaMa

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 18.12.2016.g. Inače su mi ciklusi oko 28 dana, ali mi je ovulacija gotovo uvijek dosta kasnije.
Tako je bilo i ovaj mjesec, možda negdje 20. dan ciklusa.
U subotu i nedjelju (14. i 15. 01) sam imala jake bolove, bas kao u pms-u, a u ponedjeljak (16.01.) sam napravila test za trudnoću i bio je blijedo pozitivan, isti dan izvadila betu bila je 7,5. Dr. mi je rekao da se vjerojatno radi o biokemijskoj trudnoći i da očekujem mensturaciju. Ako slučajno ne stigne da za dva dana napravim opet betu. Tom prilikom sam mu zaboravila napomenuti podatak o definitivno kasnijoj ovulaciji.
Jučer, dakle 18.01. napravim betu, ona 38,7. Bolove imam jos samo povremeno, ali nisu jaki, krvarenja nema. E sad me zanima da li je ipak moguće da su to tek počeci a je beta tako niska ili je to boista nesto sto se ne može održati. Počela sam i sa utrogestanima i folacinom jučer.
Također napominjem da sam ranije imala jednu biokemijsku trudnoću i jedan spontani u 9. tjednu, a nakon toga urednu prirodnu trudnoću.

Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta se uredno udvostručuje no čini mi se niskom.
Pitanje je kad je bila ovulacija. No sugeriram kontrolni beta hcg za dva dana. Ako se uredno udvostručuje vjerujem da će sve biti dobro.

LanaMa

Poštovani,

Evo ponovila sam betu u petak i bila je 137 (dva dana prije toga 38). Dali da još ponavljam ili?jeli ovo uredan porast?
Ovulacija je sigurna sam bila kasnije jer to neko vrijeme vec pratim budući da pokusavamo zaceti dijete već gotovo godinu dana.
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ponavljati. Kroz tjedan dana mora se vidjeti trudnoća u maternici.