obilno krvarenje u ovulaciji

goga8

Poštovana doktorice,
Imam 32 godine, majka sam dvoje djece i do sada sam imala uvijek uredne menstruacije. Zadnja mjesečnica je nastupila 13 03. Jučer, 25. 03. s početkom ovulacije je počelo obilno krvarenje. S krvarenjem izlaze kao 'ugrušci' , komadići. Trbuh me boli kao da je nastupila menstruacija. Napominjem da pijem uredno TRIQUILAR tablete ( već godinu dana) , te da nisam ni jednu izostavila i time poremetila ciklus. Ginekolog mi je telefonski rekao da slijedeća 2 dana popijem po dvije tablete triquilara, i time povećam razinu hormona, i da bi krvarenje tada trebalo stati. Napomenuo je i da to nemože nikako biti menstruacija, jer je krvarenje nastupilo na pol kutije triquilara. Možete li mi pokušati objasniti na šta bi to moglo ukazivati i imam li razloga za brigu ? Zahvaljujem Vam se na odgovoru.
Gordana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana!
Mislim je krvarenje uzrokovano kontraceptivnim pilulama. Predlažem da se javite ginekologu na pregled. Ako se i sljedeći mjesec javi slično promjenite kontraceptiv.

annnne

Poštovani,
- imam 26g i 2 dijece
- spirala Nova T postavljena mi je prije 7mj
- nakon postavlanja: obilno krvarenje, ugrušci, bolne menstruacije (popijem ketonal ili baralgin zbog tih kontrakcija)...u zadnja 2mj.normalnije(manje bolne, slabije krvarenje...) menstruacije...uvijek redovite
- pitanje: zadnje dvije ovulacije popraćene su tamnim iscjetkom nalikom na krv, dok je zadnja ovulacija nalikovala na jednu laganu menstruaciju koja je trajala 4-5 dana, sa 2 ugrušćića nešto manja od zrna graška.Molim, što se događa, trebam li se javiti liječnici???

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštova obilne menstruacije, ugrušci ne neuredna krvarenja povezana su uz klasične spirale.
Ako se smetnje nastave preporučam, da se ista odstrani i zamjeni sa LNG intramaterničnim uloškom.