Objasnjenje otpusnog pisma

rosee05

Molim vas pokusajte mi objasniti sto nije u redu. Naime imala sam spontani pobacaj u 7 tt. Nije mi recen uzrok. Sama sam otisla na hitnu zbog laganog krvarenja. Ostavili su me bili u bolnici gdje sam bila 3 dana. Betu mi koliko znam nisu vadili. Dali su mi duphaston 3x1 u ta 3 dana koja sam bila tamo.

DIJAGNOZA
Ab.spontaneous completus hbds 7.

TERAPIJA
Duphaston tbl.

TIJEK BORAVKA
Bolesnica je primljena u bolnicu zbog prijeteceg spontanog pobacaja u 7-om tj. amenoreje
Kod prijema u cavumu uterusa manja Gv bez vidljivog EO

24.7. jace krvarila uz ugruske
25.7 u cavumu uterusa nema GV, sluznica debljine 5,4 mm
Bolesnica je afebrilna za hospitalizacije

UZV NALAZ

23.7. TVS- Uterus u RVF dimenz. 5,48×4,53, endometrij ukupne debljine 21,6 mm, manja GV u kavumu, nema EO. Nema slobodne tekucine u Douglasu.
DO dimenz. 3,41×1,87
LO dimenz 3,42×2,03
Oba uredne gradje

25.7. TVS- Uterus je u AVF pravilnog oblika homogene eho građe, uredne veličine. Sluznica 5,4 mm. Nema GV. Adnexa obostrano uredna. Nema slobodne tekucine u cavum Douglasu.

Preporuka kod otpusta
Kod otpusta u rodnici malo sukrvice. cervix zatvoren.
Uterus je u AVF malen tvrd gibiv. Adnexa su uredna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne može se reći što je utrok sponatnog pobačaja.
Kod vas se plod nije ni razvio. U najvećem broju slučajeva radi se o kromosomskoj greški.