Odabir kontracepcije

Natasa

Molim vas za pomoć oko odabir kontracepcije.Imam 37 godina, unatrag 2 dan izvađena mi je spirala koju sam koristila zadnje 4 godine. Postavila sam je nakon rođenja drugog djeteta. S obzirom na nalaz Papa testa ( CIN l ) ginekolog mi je savjetovao vađenje spirale, jer smatra da mi je ona napravila upalu.Kao novu kontracepciju savjetovao je pjenu, gel ili nešto sl. bez spomonjanja ikakvih naziva preparata. Kod nas u apotekama ne postoje kontracepcijske pjene, a i na vašim stranicama sam našla da ta kontracepcija nije baš sigurna. Možet li mi savjetovati neku metodu kontracepcije ( dijafragmu i prezervative ne smijem koristiti zbog alergije na latex), dati mi naziv preparata, smijem li koristiti flastere?

Cybermed Info

Poštovana,

molimo Vas da pitanje postavite u okviru foruma Kontracepcija.

Zahvaljujemo na razumijevanju.