PCOS - kako liječiti?

Natasa

Poštovani,
koja se metoda preporučuje za liječenje PCOS-a?

Naime, imam tu dijagnozu godinama, ali osm konstatacije i mišeljnja da bih trebala smršaviti, nikad nisam dobila nikakvu terapiju. Upozorili su me da bih trebala ipak dobiti terapiju, jer da je to ipak dosta ozbiljan medicinski problem koji moze uzrokovati razne probleme i bolesti, od karcinoma na dalje.

Jel se terapija sastoji od kontraceptiva, Metformina ili nečeg trećeg?

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
PCOS je dijagnoza s različitim prezentacijama, uzrocima, a terapijka ovisi o ciljevima terapije. Sve to treba izdiferencirati i potom se odlkučiti za primjerenu terapiju koja može biti i CC i metformin i nešto treće.