odgoda menstruacije

sndmkcc

Poštovani,
moja trinaestogodišnja kći je dobila menstr.prije dvije godine, još uvijek nije redovita, no tijekom ove godine joj dolazi svakih 40 dana. Kako smo ove godine baš na ljetovanju 10 dana kojem se ona silno veseli, zanima me da li postoji bilo kakva mogućnost odgode menstruacije za 10-ak dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ciklus se može odgoditi ako je redovit i pravilan. S obzirom da je ciklus produžen i da je djevojčica navršila 13 godina ja osobno u takvoj situaciji to ne bi činio.

Svetozarevic92

Pozdrav.
Imam jedan problem,naime imala sam nezasticen odnos sa deckom ali bio je siguran da je na vreme prekinuo.Sledeceg dana sam dobila menstruaciju.Sada je 31 dan od toga menstruacije nema imam bolove u stomaku i grudima a test je negativan.Da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju molim vas pomozite ... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , niste trudna, očekujte menatruaciju za koji dan. Bol u prsima i pritisak u donjem trbuhu predznaci su skore menstruacije

Svetozarevic92

Hvala vam na odgovoru,nadam se da ce doci,ali veoma me je strah !ipak hvala