odgoda mjesecnice

paxina

Posto sam vec procitala u jednoj od prethodnih poruka da nastavak uzimanja kontracepcijske pilule bez pauze od 7 dana nije stetno, interesuje me da li bi jedna od opcija za odgodu mjesecnice (ili raniji pocetak menstrualnog krvarenja) bila da umjesto 21 pilulu, uzmem naprimjer 17 da bi ubrzala mjesecnicu time za 4 dana, posto idem na odmor. Da li bi to bila prihvatljiva opcija. Koristim Diane kontraceptivne pilule.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin

Poštovana,
odgovor je da, ali takve postupke nije dobro često koristiti.
Lijep pozdrav!