Pitanje!

Zeljka

Pozdrav! Menstruacije su mi poprilicno neredovite( najcesce 45-50 dana) te sam krajem 3. mjeseca imala spolne odnose sa zastitom kondoma. Nakon 2 tjedna od spolnog odnosa pojavilo mi se krvarenje(nakon 60 dana od prethodne menstruacije) i trajala je 4 dana a nakon toga jos 3 dana tamno smedji iscjedak. Citala sam da je moguce krvarit tokom trudnoce, te me zanima dali postoji mogucnost da sam trudna? ostalih simptoma trudnoce nemam,a i poslje nisam imala spolne odnose. Kolko je pouzdana zastita kondomom?
Hvala.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin

Poštovana,
mogućnost trudnoće svakako postoji, ali je u Vašem slučaju mala. Uporabna vrijednost kondoma kao metode kontracepcije iznosi 90% što je broj koji u sebi sadržava i trudnoće zubog nepravilne primjene, pucanja itd...
Test na trudnoću otklonit će Vaše sumnje.
Lijep pozdrav!