Odlaganje ciklusa

ciki11

Poštovani,

Znam načine kako se može ciklus odložiti, ali mi je potreban savjet šta je bolje i manje agresivno za organizam. Putujem van Crne Gore za Novu godinu i bas trebam dobiti 29. decembra. Ja sam išla izvaditi nalaze. Krvna slika u redu osim niskog hemoglobina i povećanog mcv i mch za neke maale vrednosti. Hormone sam radila treceg dana ciklusa i svi su u redu. Mene zanima da li je bolje odlagati orgametril tabletama ili da pocnem piti kontraceptivne pilule iako mi je polovina ciklusa sad? (Znam da zastite nema u tom slucaju ali ne znam kako ce se odraziti na organizam) .. progesteron mi je 1,54 .. estradiol 88,5 i testosteron 0,77.

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekoliko dana pred menstruaciju započnite uzimati gestagene preparate. Savjetujte se sa svojim ginekologom.