ogtt u trudnoci

djurdjica_9

Poštovani, trudna sam 25 tjedana, doktor me je uputio na ogtt test. Molim Vas da mi kazete Vase misljenje o nalazu:
glukoza nataste- 3.7 ref.vrijednost <5.1
glukoza 60 min- 8.2 ref.vrijednost <10.0
glukoza 120 min- 8.5 ref vrijednost <8.5

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Pošto je vrijednost nakon 120 min na gornjoj granici bilo bi dobro ponoviti test za dva do tri tjedna. Ne postoji nikakva opasnost za Vas niti za dijete.

Luli29

Postovani,
Trudna sam 25 tjedana te sam radila ogtt. Rezultati su sljedeci:
Glukoza-nataste 4.9 (ref.interval <5.1)
Glukoza-60 min 8.5 (ref.interval <10)
Glukoza-120 min 8.0 (ref.interval <8.5).
Da li mi mozete reci kakav je nalaz?
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je u granicama normale.

Luli29

Hvala na odgovoru.
Pretpostavljam da onda ne trebam pripaziti na prehranu (nista vise nego sto sam dosada)?
Unaprijed zahvaljujem te ugodni blagdani.
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za dijetom. Jedite kao i uobičajeno.