Operacija

Kuglicaa

Postovani,do prije dva mjeseca sam pila provera tablete deset mjeseci da se ustabili ciklus.Nakon njih sam dva puta normalno dobila menstruaciju koja traje 6 dana.I prije provere su bile redovne samo su trajale po deset i vise dana(zbog toga sam pila proveru).Prosla menstruacija je bila 15.11. a 29.11 sam imala laparaskopsku operaciju zucnjaka.Trebala sam da dobijem prije dva dana ali menstruacije jos nema tek pomalo bol u grudima i ponekad mala bol u stomaku.Interesuje me dali mi sada ciklus kasni zbog operacije i dali ona moze da poremeti ciklus,molim za savjet sta ciniti.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svaka operacija je stres za organizam, a stres remeti hormonsku ravnotežu, a time i menstruacijske cikluse.