Oskudno vaginalno krvarenje

ana_ze

Postovani, buduci da sam na ginekoloski pregled narucena tek za par dana jer je vikend, zanima me vase misljenje o sljedecem... Zadnju menstruaciju sam imala 12.01. Kasnila je tri dana, ali je bila uredna i trajala 4 dana, kao i inace. Medjutim, predmenstrualni simptomi mi nisu prestali... bolne grudi, nadutost, bol u ledjima i slicno. Jutros sam primijetila lagano crveno-roskasto krvarenje, znaci lagano samo na wc papiru i samo kad idem na wc. Pojavi se, pa nema nista i tako u danasnjem danu ukupno 3 puta. Imala sam seksualne odnose bez zastite, ali buduci da sam menstruaciju imala prije 12 dana, vise se bojim nekih bolesti sa navedenim simptomima. Test nisam radila jer mislim da je u svakom slucaju prerano. Kakvo je vase misljenje? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mislim da se ne radi o trudnoći, a s obzirom na smetnje nikako ni o spolnim bolestima.
Savjetujem svakako uzv pregled.

leonnoel

Postovani
Posljednju mjesecnicu sam dobila 7.11. Nakon toga sam imala odnose. Stitimo se kondomom
Ali cesto dolazi do pucanja (pretpostavljam zbog nedovoljne vlaznosti ili malo grubljeg seksa)
Mjesecnice mi nisu tocne kao svicarski sat
Vecinom dolaze od 26-29 dana
Ali traju 5 dana
Ni dan vise ni dan manje
Nikada nisu ni preobilne niti oskudne
Prije tri dana nakon odnosa primjetila sam na papiru roskasti iscjedak
Jucer je bio isto samo na papiru smeckaste boje
A danas sam pokusala staviti tampon i samo malo povrsinski opet primjecujem rozi iscjedak
A u to vrijeme sam trebala dobiti menstruaciju
Ali nemam niti jedan od simptoma kao i do sad bolne grudi bolove u ledima ili grceve
Molim vas za vase misljenje
Hvala
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da trebate uskoro dobiti menstruaciju.

goldenbowilda

Doktore, pijem vec 2.5 godine Yaz, i sve do sada menstruacije su bile redovne i identicnog vremena trajanja (4-5 dana), medjutim ovaj mjesec mi se desilo da nisam popila jedni hormonsku tabletu, pa umjesto u nedjelju dobila sam menstruaciju dan ranije, inace nije mi prvi put da skracujem sebi, da bih pocela s novim blisterom na drugi dan, medjutim zabrinuta sam jer mi je menstruacija trajala samo dva dana. Da li postoji razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji razlog za brigu naravno.