Ovulacija

vana90

Postovani, nekoliko sati nakon odnosa (dva tri) sam imala iscjedak tamno crvene boje, kao vodica tamnije boje skoro pa providna. U pitanju su plodni dani, ovulacija mi je bila na tri dana prije tog odnosa, takođe smo imali odnose i na dan ovulacije i dva dana prije, u pitanju su ciljani odnosi, jer radimo na bebi. Zanima me sta je u pitanju, imam li razloga za brigu?

Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno od ozljede rodnice tijekom odnosa.

dina1987

Postovani doktore, mozete li mi reci zasto se javlja ovulacijsko krvarenje? Da li je normalno? I da li se ovulacija desila kad se pojavi krv ili ce se tek desiti.hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Periovulacijski, znači oko vremena ovulacije. Javlja se u vidi probojnog krvarenja zbog kratkotrajnog manjka estrogena oko ovulacije.

tkunic1

Poštovani, zanima me kada otprilike nastupa ovulacija nakon prestanka uzimanja kontracepcijske pilule i kolike su sanse da se javi u onih 7 dana pauze. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pauzi nikakve. Nakon početka menstruacije oko 14. dana ciklusa.