Panika

12345678lmlm

Znaci, prije mjesec dana smo ja i decko stupili u seksualne odnose, i meni sad kasni 8 dana svaki put smo koristili kondom i provjeravali nijedan nije pukao ali jednom kad smo imali odnos i kad smo bili gotovi je bacio kondom i onda nakon pauze smo isli opet i zapiceli smo bez kondoma no on je stavljen nakon doslovno pola minute, jel moguce da je na njegovom spolnom organu ostalo nesto i da sam sad trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teoretski postoji ta mogućnost. Učinite test na trudnoću.

Iznenadjena

Test sam uradila juce i pokazao se kao negativan,ali mene je strah zato sto sam pre 15 godina imala ciste na jajnicima i zalijecila,pre jedan mjesec sam uradila papa test moj ginekolog tvrdi da je uredan a menstruacije nema,dali se pojava cisti vidi na papa testu ili da trazim da mi urade neki drugi pregled

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
na papa testu se ne može vidjeti da li postoje ciste na jajnicima. Ciste na jajnicima ne moraju biti patološke. Kod žena u reproduktivnoj dobi normalno je da se tijekom ciklusa stvaraju ciste na jajnicima. Folikularne prije ovulacije i ciste žutog tijela nakon ovulacije.