papa test

mery88

Poštovanje!Prije mjesec dana mi je doktor radio papa test i dao medazol vaginalete zbog pojacanog iscjedka a danas je stigao nalaz i kazu upala grlića maternice i da trebam ponoviti test u trećem mjesecu i nije dao nikakvu terapiju...Da li bih ipak trebala dobiti nešto s obzirom da jos uvijek imam pojačani isjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobili ste terapiju nakon uzimanja papa testa. No ako imate iscjedak javite mu se za terapiju.

vesna1987

Postovani, papa test sam radila 30.11.2015 godine i rezultat testa je bio mijesana flora i reaktivne promjene sa celijama zdruzene sa upalom. Preporucena je redovna kontrola, i nikakvu terapiju nisam dobila. Juce sam potrazila drugo misljelje sa obzirom da imam i cistu na desnon jajniku 20mm×22mm. Taj doktor misli da je u pitanju enometrioticna cista, iako je ca125 marker uredan. Juce mi je doktorica rekla kako je u pitanju cista mjesovitog sadrzaja i ukljucila terapiju duphaston od 11og dana ciklusa. Takodje mi je ukljucila i vaginalete neo-penotran forte. Ponovila mi je papa test, ciji rezultati ce biti za 7 dana. Muci me njena reakcija na papa test tako nisam dobila nikakvu terapiju, takodje i za cistu kako nisam dobila ni za to nista. Sada strahujem za rezultate papa testa, a bice kao szo sam rekla tek za 7 dana. Da li je strasno sto do sada nisam imala nikakve terapije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa se neče dogoditi. Pričekajte nalaze papa testa. Cistu na jajniku dalje opservirajte, najbolje nakon iduće menstruacije.

depikolo

Postovani prije mjesec dana sam bila na pregledu kod ginekologa i danas sam otisla po nalaz papa testa.Sa desne strane nalaza nije nista oznaceno,a sa lijeve strane sljedece:
Opca podjela:
Negativan nalat na intraepitelnu ili invazivnu leziju

Opisna podjela
Mikroorganizmi
Bacilus vaginalis
Mjesana flora

Drugi neneoplasticni nalazi
Reaktivne promjene na stanicama izazvane:
Upalom

Molila bi vas za misljenje..Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebna je terapija za upalne promjene i mješanu floru. Recimo Geonistin ili Macmiror npr. te kontrolni PAPA test za 2 mj.