Upala jajnika???

zjevalica

Zdravo

S vremena na vrijeme imam blagi bol u predjelu desnog jajnika. Par puta sam zbog toga isla kod ginekologa i sve je bilo ok.
Opet mi se to javilo, pa sam opet otisla i vadila sam krv i dala urin na analizu.
Svi rezultati su u granicama normale, osim :
sedimentacija : nakon 1 sata iznosi 20 (a normalne vrijednosti od 4-12)
nakon 2 sata iznosi 42 (a normalne vrijednosti 12-24)
U urinu je nadjeno sljedece:
leukociti 6-8
epitel brojan
sluz malo
(nema eritrocita, kristala, bakterija ni soli)

Ultrazvuk mi je radjen i uredan je, a jucer me doktorica pregledala i nije nista nenormalno napipala.
Iz ovih rezultat i cinjenice da imam taj neki bol ja sam posumnjala na upalu jajnika, pa me zanima vase misljenje.
Nemam povisene temperature.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana!
S obzirom na perzistenciju boli preporučam učiniti obriske cerviksa. Upale jajnika i jajovoda mogu biti i blaže prirode tj.bez značajnih simptoma.

ciki11

Postovani,

Javila sam se vec jednom za upalu jajnika, ciste na oba jajnika, kasnila je menstruacija ali je stigla sa 8 dana zakasnjenja i juce se zavrsilo krvarenje. Pila sam pancef 400mg 10 dana zbog upale...ali danas sam ponovo osjetila bolove u lijevom jajniku (za lijevi je receno da je uvecan), a takodje me boli i u predjelu desnog bubrega. Da li moze biti da mi antibiotici nisu pomogli? S obzirom da su dosta jaki i da sam ih pila 10 dana, trebalo je proci od njih. Nisam zakazivala ultrazvuk jos uvijek, u toku ove nedjelje cu poci da provjerim o cemu se radi.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da upala još perzistira. Prema opisanom sugeriram krvnu sliku, crp, pregled urina, cervikalne briseve i urinokulturu.

ddd2

Postovani...ovako bila sam kod doktora opce prakse,imala sam bolove u stomaku i ledima.rekli su mi da je upala jajnika .,dobila sam antibiotik.pijeem ga vec 5 dana..sada me manj boli ali jutros mi je krenila vodenasta krv!dali je to normalno i sto bi moglo biti???hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne znam. Sugeriram pregled ginekologa. Ako je upala jajnika ne idete liječniku opće medicine.

tara1717

Poštovani,
imam 34.g., nisam rađala, već puna 2 mjeseca liječim upalu maternice i jajnika kod svog ginekologa i mirujem. Uzeo je papa test (još uvijek nije stigao), uzv pokazuje upalu.Na pilulama sam 10 god., nemam ciste niti nikakve probleme (osim stalnih gljivicnih infekcija). Popila sam već 4 kutije Klavocina sa medazolom, a sada već 4.kutija Novocefa sa Medazolom.Uz to pijem i Brufen 2x dnevno, prvi mjesec Macmiror vag., sada Rojazol. Poboljsanja su nikakva, bolovi i probadanje još su uvijek tu, a donji dio trbuha jako natečen. 1 dan mi bude dobro, pa tri dana loše i tako ukrug. Čim prestanem piti antib.na jedan dan, sve se vraća sutradan u bolovima. Moram napomenuti da sam radila KKS i urin koji je sterilan, krv i crp Ok, nema znakova upale. Molila sam ga da napravi cervikalne briseve, ali on kaže da je to nepotrebno i da je liječenje ovoga dugotrajno. Tražila sam i injekcije, kaže da ih nema.Pijem i Evin čaj za žene od Subana, ali nema rezultata. Da li dobivam odgovarajuću terapiju, koje pretrage biste mi vi sugerirali? I dokle smijem ovako s antibioticima jer ih sve teže i teže podnosim.Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije mi jasno čemu toliko antibiotika. Sugeriram da napravite ca 125, i svakako cervikalne briseve i urinokulturu.