Pcos

Veranada

Pozdrav.
Imala sam 3 vto.I sve je bilo do sad uredu sa jajnicima.
Odjednom mi nalaz pokazuje povecan AMH normalno do 5.3 a ja imam 5.41.Hormoni su mi svi uredu.Da li mozda imam policisticne jajnike ili postoji mogucnost da se malo poremetilo zbog vto i cele te terapije?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod policističnih jajnika AMH je značajno povišen što kod vas nije slučaj. Vaš je minimalno iznad gornje granice. Kod policističnih jajnika su poremećeni i svi ostali hormoni, što kod Vas također nije slučaj. Moguće da je posljedica terapije.