PHD NALAZ

MikicV123

Postovani!
Mozete li mi reci kakvo je to decidue tkivo i sto znaci ovo "tkivo decidue prozeto upalnim infiltratom" ?
U dijagnozi mi pise Ab incompletus ml I. z35.9 ? Mozete li mi objasniti?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Decidualno tkivo karakteristika je trudnoće. Dakle indiraktno dokazuje da ste bili trudna. Radi se o promjenjenoj sluznici endometrija u ranoj trudnoći i znak je trudnoće.
Ništa ne govori o uzroku pobačaja.

MikicV123

Na nalazu mi pise "ostali abnormalni produkti zaceca"
Zasto abnormalni?
I da li se kiretaza moze raditi bez anestezije?
Dok sam bila na pregledu poslije spontanog doktor je sestru trazio pincetu i izvadio nesto? Da li to ima veze s kiretazom? Jako me je boljelo poslije.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šifra O,02 predstavlja abnormalni produkt začeća dakle u prevodu spontani pobačaj, ili blighted ovum ili missed abortion.
Može se napraviti u lokalnoj anesteziji.

MikicV123

Da li se kiretaza uopce mora raditi s anestezijom ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mora u anesteziji.