Pilule- da ili ne?

tracy

Poštovani,
moja situacija je ovakva:prve kontracepcijske pilule logest sam pocela uzimati u 21. godini. Prestala sam ih uzimati nakon dvije godine zbog izrazenog oticanja nogu. Nakon prestanka sam 4 mjeseca imala velike pobleme sa dobivanjem menstruacije, te mi je ginekolog preporucio da pocnem opet uzimati pilule-yasmin, koje uzimam zadnjih godinu dana. Posto bih htjela u potpunosti prestati uzimati oralne kontraceptive zanima me kolika je vjerojatnost da ponovno imam problema sa menstrualnim ciklusom i sta u tom slucaju poduzeti? Drugo pitanje je vezano uz pojacanu dlakavost-primjetila sam po licu dosta sitnih dlacica te me zanima da li su yasmin pilule mogle imati utjecaja na to?
Unaprijed hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
vjerojatni uzrok zbog kojeg je Yasmin propisan su policitični jajnici kod kojih neuredan ciklus i pojačana dlakavost ulaze u opis tog sindroma. Razgovarajte o ovom sa svojim ginekologom