Sinehije usana

Deaedi

Poštovani,

imam curicu od 19 mj. Prije 2 mjeseca primjetili smo crvenilo oko vanjskog spolovila, dosta izrazeno. Pedijetrica nas je uputila ginekologu. Nalaz na pregledu je slijedeci: Vanjsko spolovilo: upalno promijenjeno, sinehije usana osim otvora za mokraću. Th: Kupke hipermangana, Betrion mast 2xdn/7 dana, Plimycol krema 10 dana naizmjenično. Napravljen je i bris vagine.

Na kontroli koja je uslijedila za tjedan dana dobili smo nalaz brisa: normalna flora. Nalaz sinehija isti. Th: Ortho-Gynest krema izvana 2x dn/ 3tj. Kontrola za 5 tj.

Slijedeca kontrola za 5 tj: nalaz sinehija isti. Th: Ortho-Gynest krema izvana 2x dn/ 4tj. Kontrola za 5 tj.

Molim vas da mi malo pojasnite kako je došlo do sinehije usana, da li propisana terapija odgovarajuća, te u slučaju da terapija kremom Ortho-Gynest ne pomogne, koji su slijedeći koraci.

Hvala.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovani,
liječenje je odgovarajuće, do promjena na bolje će vrlo vjerojatno doći, ali kroz duži rok

Deaedi

Poštovani doktore,

primjetila sam pojačajnu dlakavost na svojoj curici. Gotovo preko noći pojavile su se tamnije i duže dlaćice na oba boka. Da li to može biti posljedica ove terapije? Iako, koliko mi je poznato, estrogen djeluje na smanjivanje dlakavosti?

Zahvaljujem na odgovoru.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ne vjerujem da će to biti posljedica terapije, ali bi trebalo razmisliti o široj endokrinološkoj obradi.