pitanje

mira

Poštovanje,
Pila sam tablete 2 i pol godine i odlučila napraviti pauzu jer sam se jako udebljala. Nakon prestanka nisam dobila mjesećnicu već mjesec i pol. Pa me zanima da li je normalno da nakon prestanka uzimanja tableta ne dobijem mjesećnicu tako dugo? Prije uzimanja tableta nisam imala redovitu mjesećnicu i pila sam Triquilar.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Mira,
nakon prestanka uzimanja hormonske kontracepcije ponekad je potrebno dulje vrijeme da se uspostave normalni menstruacijski ciklusi, ali su i česte trudnoće.