Test negativan, a kasni mi

No name2

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 24.04, a spolni odnos sa momkom sam imala 03.05. Menstruacija mi kasni 2 dana, od simptoma trudnoce jedino je prisutan bol u donjem dijelu ledja, a i test je negativan. Zanima me da li sam rano radila test za trudnocu, ili se pak ne radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

No name2

Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nonamexxll

U zadnjih par mjeseci menstruaciju dobijem tocno 28 dan ciklusa i rijetko kada mi kasni. Imala sam spolne odnose s deckom prije nekih par tjedana, nismo koristili zastitu (prekinuti snosaj). Svrsio je dosta kasnije nakon sto je izvadio. Nije bio odnos za vrijeme plodnih dana nego dan nakon zavrsetka plodnih dana. Trebala sam dobiti prije 2 dana ali mi kasni sto je vrlo rijetko. Da napomenem da manje jedem i slabo spavam otkako sam krenula na faks, ne osjecam pretjeran stres ali mi se promijenio nacin zivota jos prije 2 mjeseca. Pa me sada muci sto mi kasni dva dana i da li postoji mogucnost trudnoce? Trebam li napraviti test ako da kada? Nakon koliko dana od ocekivane. Imala sam simptome kao da cu dobiti, ali nisam. Imam i bijeli iscjedak kao i inace prije menstruacije. Je li moguce da mi se skupio stres i umora pa da zato kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres je svakako jedan od uzroka. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.